Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kontrast we wnętrzach - sposób na aranżacyjną nudę

  • Posted on: 14 February 2020
  • By: addmean
Tym, co decyduje o nastroju pomieszczenia i samopoczuciu domowników w jego otoczeniu, jest harmonia. Spore grono osób planujących wygląd swojego lokum szuka jej w uporządkowanych formach, monochromatycznej kolorystyce i jednolitych wykończeniach. Czy aby właściwie? Jak się jednak okazuje również kompozycja oparta na kontrastach może być komfortową strefą, w której odnajdziemy upragniony spokój, a jednocześnie odkryjemy sposób na aranżacyjną monotonię.

mieszkanie
Source: pixabay.com
Stonowane stylizacje kojarzone są z pomieszczeniami oferującymi domownikom należytą równowagę. Zneutralizowany wystrój stanowi źródło wyciszenia. Kiedy jednak zależy nam na ożywieniu jednostajnego wyrazu naszego dom, jedną z metod często proponowaną przez współczesnych dekoratorów jest wprowadzenie do wnętrza kontrastu. To idealne rozwiązanie dla osób odważnych, preferujących oryginalne stylizacje. Jeśli jednak boimy się połączeń takich jak na przykład zieleń i czerwień, udanym kontrastującym, ale i bezpiecznym zestawieniem jest czerń i biel.

Jeżeli sądzisz, że prezentowany tu post jest cenny i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej nowości (http://www.malowanielinii.com/oznakowanie/malowanie-pasow-na-parkingu/)!

Umiejętne łączenie przeciwieństw wymaga dobrego wyczucia estetycznego. Kiedy samodzielnie nie czujemy się na siłach, by zabrać się za taką kreację, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazy takie jak: “aranżacje wnętrz Katowice” bądź “projekty wnętrz Katowice”, i poszukać inspiracji wnętrzarskich czy firmy, która wprowadzi do naszego wnętrza odrobinę kontrastu (tokahome.pl/). Jak głosi przysłowie, przeciwieństwa się przyciągają. Ciekawi i inspiruje to co inne, nieoczywiste.

aranżacja mieszkania
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Zbliżona zasada obowiązuje w wykańczaniu naszego domu. Za pomocą kontrastów możemy wykreować przestrzeń nieoczywistą, ale zbudowaną z symbiotycznego połączenia pozornie zupełnie nieprzystawalnych cech.

Czy podnoszony temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź do oferty (http://dkrm.com.pl/elewacje-fasady) oraz przeczytaj informacje, w które obfituje odmienny portal.

Oglądając wyniki wyszukiwania pod wskazanymi wcześniej hasłami: “aranżacje wnętrz Katowice” oraz “projekty wnętrz Katowice” przekonamy się, że kontrastujące tony to jeden z najbardziej cenionych zabiegów stosowanych w aranżacjach (projekty wnętrz w Katowicach). I taka właśnie przestrzeń przyciąga bardziej niż powielane, klasyczne stylizacje. Ale wbrew pozorom, w wyniku kontrastów może powstać przemyślana i spójna aranżacja.