Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Którą parcelę budowlaną kupić?

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
Dobór parceli jest to najpoważniejsza decyzja poprzedzająca budowę budynku. Jeśli będzie w pełni świadoma, ustrzeżemy się wielu niekoniecznych kłopotów.


Z zakupem parceli bywa tak jak z przetargami publicznymi, często decydującą rolę odgrywa koszt.


Rozlicz się przez internet
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


Składników, jakie powinniśmy brać pod uwagę kupując prywatny grunt jest jednakże o wiele więcej, natomiast rozsądek oraz wnikliwość są w tej materii jak najbardziej wskazane. Co z tego, że postawimy wyśniony domek, jeżeli jego położenie okaże się nietrafione – wraz z roztopami wiosennymi podmywać będą nas gruntowe wody, nieopodal wyrośnie kłopotliwa fabryka, natomiast codzienny dojazd do pracy będzie udręką.
Punkt gdzie stanie nasz dom powinno mieć w sobie to „coś”, co wywołuje że czujemy, iż chcemy tu bywać, iż jest to przestrzeń z duszą. Poszukujmy tego co starożytni nazywali genius loci. Jeżeli bowiem już w chwili zakupu dostrzeżemy w parceli wiele mankamentów, istnieje niemałe prawdopodobieństwo, iż z biegiem lat będą nam one coraz bardziej przeszkadzać. Przespacerujmy się po najbliższej okolicy, porozmawiajmy z rezydentami pobliskich rezydencji, monitorujmy uważnie toczące się naokoło życie. Taki zwiad dam nam również odpowiedź na zapytanie czy w bliskim otoczeniu nie ma rzeczy uciążliwych dla rezydentów.

Czy ten temat okazał się dla Ciebie ciekawy? To świetnie, gdyż gdy wejdziesz tu, odnajdziesz pożyteczne informacje (http://www.raj-international.net/instalacje-hydrantowe/), które Cię z pewnością zaabsorbują.

Lepiej dowiedzieć się wcześniej, iż zaraz obok działa fabryka chemiczna albo znajduje się nieustawowe wysypisko śmieci.


Następny krok to przejrzenie miejscowego planu przestrzennego zagospodarowana, który odpowie nam na pytanie czy w miejscu, które wybraliśmy można pobudować domek jednorodzinny, a jeśli tak to jakie powinny być jego tak zwane parametry.