Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kto zamierza pracować w rolnictwie, ten obowiązkowo musi umieć obsługiwać maszyny rolnicze, a także je zreperować

  • Posted on: 9 September 2019
  • By: addmean
Praca na roli bywa kojarzona przede wszystkim z takimi zajęciami, jak koszenie trawy, żniwami czy uprawą jarzyn. Tymczasem nic bardziej mylnego. Doskonały rolnik musi także umieć latem naprawiać zużyty sprzęt, a zimą poddać go konserwacji - w końcu podczas wykonywania prac maszyny odmawiają posłuszeństwa i zużywają.

Jeśli w trakcie żniw w bizonie rozpadnie się jedna z części, to należy ją jak najszybciej wymienić. Pogoda nie zawsze bywa sojusznikiem żniwiarzy, a i farmerom zależy na tym, żeby zboże szybko znalazło się w spichlerzu. Z tego powodu ci najbardziej zapobiegliwi panowie gromadzą w piwnicach te części do maszyn rolniczych, które zazwyczaj ulegają zużyciu albo rozpoławiają się w czasie eksploatacji.

Zobacz ofertę
Author: NickGourlie
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli jednak po długich poszukiwaniach nie odnajdzie się potrzebnej części, to należałoby zapytać znajomego, czy przypadkiem w jego domu nie znajdzie się przewód (oferta) lub uszczelka. A jeżeli takie poszukiwania nie przyniosą oczekiwanych efektów, to najbardziej sensownym rozwiązaniem będzie wizyta w pobliskim sklepie.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy dane, które omawiają prezentowany temat, są wnikliwe. Jeśli nie, to przejrzyj stronę www (http://robak.konin.pl/), która posiada ważne wiadomości.

Na obszarach rolniczych, na których rola jest niemalże w stu procentach uprawiana, najbardziej popularne części do maszyn rolniczych można dostać od ręki, nawet w niewielkich miejscowościach i przysiółkach.Najwięcej elementów zamiennych oferują sklepy wirtualne. Jednak tutaj liczy się głównie czas, a i rolnicy nie zawsze chcą się przekonać do zakupów w sieci, pomimo tego że te sklepy udostępniają rzecz jasna pełny wybór produktów: zarówno ząb agregatu uprawowego oraz jego mocowań jak i inne części, które bywają używane w sieczkarniach i całej reszcie maszyn rolniczych. Jednak niektóre elementy bywają nabywane jedynie przy większych zamówieniach albo wtedy, kiedy farmer ma problem z ich zakupem w sklepach tradycyjnych.

Do tego rodzaju artykułów zaliczymy na pewno te najmniejsze rozmiarowo i zarazem najtańsze części, a także te do mało popularnych maszyn.
Do tego momentu mówiliśmy o nieprzewidzianych awariach. Należy jednak zauważyć, że właściciele wielkich gospodarstw składają zamówienia albo jadą do sklepu również wtedy, kiedy reperują swoje agregaty i przygotowują je do sezonowych prac w polu. I jeżeli ząb agregatu uprawowego zużył się, to oczywiście trzeba go wymienić na nowy. Czasem warto kupić nawet kilka sztuk więcej - w końcu taki agregat bywa urządzeniem wielofunkcyjnym, a więc również często używanym, przez co bardziej narażonym na równego typu uszkodzenia.