Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym? Wiesz już jakie to mieszkanie? Miej na uwadze, ażeby zwrócić uwagę na kilka spraw

  • Posted on: 7 October 2020
  • By: addmean
Każdy marzy o własnym mieszkaniu. Okazji kupna jest naprawdę dużo, lecz to dość często decyzja na całe życie, tak więc powinniśmy bardzo analizować wszystkie plusy i minusy. Zwłaszcza odnosi się to do zakupu mieszkania na rynku wtórnym. O jakich sprawach więc należy pamiętać?

Rzeszów
Author: jmv
Source: http://www.flickr.com
Nowe z rynku pierwotnego łatwo sprawdzić. Natomiast mieszkania z rynku wtórnego istotną sprawą jest sprawdzenie stanu księgi wieczystej mieszkania, które chcemy nabyć. Ma to na celu ustalenie, że sprzedającym jest osoba, jaka jest faktycznym właścicielem mieszkania.

Jeżeli przedstawiana problematyka jest warta Twojej uwagi, kliknij bez wahania tu - świetna treść (http://www.artimbo.pl/ploty-bergen,g35.html) na pewno także Cię bardzo zainteresuje.

W praktyce mamy okoliczności, jak za właściciela podczas sprzedaży powołują się przykładowo najemcy, którzy posiadają prawo posiadania mieszkania, lecz nie są jego właścicielami.

Przed nabyciem mieszkania warto zapytać, czy mieszkanie nie jest obciążone tak zwanym prawem dożywocia. Mowa tu o umowie dożywocia, uregulowaną w Kodeksie cywilnym. Polega ona na tym, iż w zamian za przeniesienie własności nieruchomości nabywający zobowiązuje się na zapewnienie zbywcy dożywotnie utrzymanie. Znaczy to praktycznie, że przykładowo osoba bliska właścicielowi domu jest w stanie zamieszkać w nim aż do swojej śmierci, nieważne od tego, kim jest właściciel mieszkania. W takim wypadku na sprzedaż lokalu musi się zgodzić osoba, na rzecz jakiej ustanowiono umowę dożywocia. W przeciwnym razie sprzedaż mieszkania bez tej zgody powoduje, że transakcja sprzedaży jest obciążona wadą prawną.Przy kupnie mieszkania na rynku wtórnym w Rzeszowie wymierną uwagę trzeba zwrócić na to, czy są w nim zameldowani lokatorzy. Powinniśmy więc zażądać od sprzedającego dostarczenia zaświadczenia, że w lokalu nikt nie mieszka na stałe.

Poświęć chwilę i sprawdź tu bth import stal podłęże podobne informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zaintrygują, więc nie wahaj się za długo:)

Zawsze trzeba zwrócić uwagę na datę takiego zaświadczenia, jeżeli przykładowo zaświadczenie jest wystawione na trzy miesiące przed okresem zaplanowanej sprzedaży stan aktualny może ulec zmianie. Dlatego najlepiej zadbać o to, żeby zaświadczenie odnoszące się do zameldowania miało datę z dnia sprzedaży mieszkania.

Kupujący powinien też domagać się od właściciela lokum przedstawienia zaświadczeń ze spółdzielni mieszkaniowej albo wspólnoty mieszkaniowej, iż nie istnieją zaległości z tytułu czynszu. Dość zbliżonego zaświadczenia powinniśmy domagać się także w sytuacji opłat za gaz czy za prąd. Dodatkowo warto zapisać w umowie sprzedaży mieszkania, iż do mieszkania należy piwnica.
Tags: