Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Laser – wielość zastosowań

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Laser wynaleziono prawie 50 lat temu. Mało jest wynalazków, które wykazują tak bardzo dużą skalę przydatności. laser znajduje zastosowanie w przemyśle precyzyjnym, nośnikach komputerowych, badaniach pomiarowych, technice kosmicznej, leczeniu, technologiach namierzających w militariach, łączności, w filmach i poligrafii. W tym artykule popatrzymy dokładniej na tę ostatnią dziedzinę. Dowiecie się, do jakich zadań przydać się może grawerowanie laserem i czym są na przykład plotery laserowe.Laser w służbie piękna
Author: DER-MED
Source: DER-MED
Laser znakomicie nadaje się do wypalania precyzyjnych linii. Może kroić szerokie spektrum materiałów, od drewna, przez plastcięcie (znajdź więcej)aż po stal nawet. Znakowarka laserowa w firmach poligraficznych wspaniale wyżłobi dla nas tablice, puchary, każdego typu emblematy, nazwy i cyfry ze stali. Z sukcesem się sprawdzą przy grawerowaniu żetonów, plakietek i wszelkiego typu inskrypcji na jakiejkolwiek powierzchni. Umiejętne grawerowanie laserem wykona nawet najtrudniejsze zlecenie poligraficzne, jakie wymyślimy. Poza tym możemy być pewni, że wygrawerowane linie będą perfekcyjnie proste.

Jeśli chodzi o typy urządzeń, najczęściej używane są dwa. Laser CO2 jest prawdopodobnie najbardziej precyzyjny, cechując się rzędem dokładności nawet 0,001 milimetra. Interesującą sprawą jest, że używa się go również w medycynie plastycznej. Jest zdolny zlikwidować pewne rodzaje zmarszczek, a i również poprawić oszpecające twarz blizny po uporczywym trądziku.

Poziomica laserowa PROFILINE marki SOLA
Author: Sola
Source: Sola
Często używanym maszyną w poligrafii jest ploter laserowy. Znakomicie przydają się one do mniej wymagających prac, a wygoda i banalność obsługi jest chwalona w dużej liczbie przedsiębiorstw.


Source: Lasertechnik