Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Lato to doskonały moment na remont

  • Posted on: 17 July 2019
  • By: addmean
Wakacje to najlepszy czas na przeprowadzenie remontu naszego domu, zwłaszcza, jeśli decydujemy się na wymianę okien na nowe. Dzięki odpowiednim i dobrze założonym oknom,możemy mieć pewność, że w zimie w naszym domu będzie ciepło i przyjemnie. Jednak z drugiej strony, szczelne okna utrudniają naturalną wentylację, zapewniającą wymianę powietrza między wnętrzem naszego mieszkania, a jego otoczeniem.

Poprawnie działająca naturalna wentylacja (więcej projektowanie wentylacji wrocław) zapewnia przedostawanie się świeżego powietrza do pokojów, wykorzystując do tego celu nieszczelności okien i drzwi, które potem usuwane jest przez kanały wentylacyjne domu na dwór. Podczas wymiany stolarki okiennej warto, więc pamiętać o dopilnowaniu cyrkulacji powietrza, ponieważ jej brak może przyczynić się do rosnącej wilgoci powietrza i w konsekwencji do osadzania się pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach szyb , a także ścian. W ten sposób bardzo łatwo może pojawić się grzyb w ościeżach okien czy rogach ścian. Właściwą cyrkulację powietrza pozwolą nam zachować nawiewniki okienne, które są zazwyczaj niewielkich rozmiarów i mogą być użyte do prawie wszystkich rodzajów okien. Nawiewniki zakłada się w górnej części okna, dostarczają do pokojów świeże powietrze z zewnątrz, a powietrze z ich wnętrz usuwają za pomocą systemu wentylacji grawitacyjnej.

Wakacje to również czas wyjazdów naszych dzieci na kolonie i obozy.

Jeżeli masz chęć poznać większą ilość wiadomości na omawiany temat, to zerknij na opublikowany (www.artimbo.pl/bramki,g39.html) post a znajdziesz podobne interesujące informacje.

Brak dzieci w domu, to najlepszy moment, by zmienić ich pokój w baśniową krainę. Aranżując pokój naszej pociechy należy zadbać o każdy szczegół, począwszy od materiałów budowlanych, mebli, aż po elementy wykończeniowe i dekoracyjne, dekoracje ścian tak by stał się komfortowy i bezpieczny. Na początek powinniśmy wybrać motyw przewodni aranżacji dobierając do niej pasujący wariant kolorystyczny. Tło, czyli ściana, powinno być łatwe do utrzymania w czystości, wykończenia powinny być przyjazne dla dziecka, i o ile to możliwe, w jego ulubionym kolorze. Farby ścienne do pokoju dziecka powinny być oznakowane symbolami świadczącymi o bezpieczeństwa dla zdrowia – należałoby zwrócić na to uwagę, podczas ich zakupu w sklepie.
rusztowania
Author: James Case
Source: http://www.flickr.com
Ściany pokryte farbą dają wiele możliwości dalszej aranżacji. Powierzchnie pokryte jednolitym kolorem mogą być tłem pod dziecięce naklejki dekoracyjne, obrazki bądź szablony ścienne do malowania. Alternatywą dla farb są tapety dziecięce lub fototapety, które kładzie się na całej ścianie. Ze względu na ich uczulające własności, warto wcześniej sprawdzić, czy nasze dziecko nie jest alergikiem.
Więcej na bautec


Oczywiście należy również pamiętać o meblach oraz innych dodatkach, które muszą być dobrane do motywu przewodniego pokoju.

W lecie należy również zadbać o właściwe nawodnienie naszego ogrodu. Rośliny ogrodowe mają zazwyczaj zróżnicowaną tolerancję na brak wody, a ich odporność na przesuszenie zależy zarówno od gatunku, gleby oraz stanowiska.
Bardzo popularnymi urządzeniami pomagającymi nam w utrzymaniu właściwej wilgotności podłoża są zraszacze stacjonarne, które można przenosić z miejsca na miejsce. Warto również zamontować system kroplujący lub automatyczne systemy nawadniania ogrodu, które w znacznym stopniu ułatwią nam pielęgnację rabat oraz trawników. System automatycznego nawadniania sprawi, że podlewanie ogrodu nie będzie czasochłonnym zajęciem. Nawadnianie ogrodów to bardzo ważny proces, dzięki któremu będziemy mogli dłużej cieszyć się urokami ciepłych, wakacyjnych dni, a także bez obaw pozostawimy nasz ogród i wyjedziemy na wymarzony urlop.

Oferujemy remonty Bautec Łódź