Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Lepiej mieszkać na wsi czy w mieście?

  • Posted on: 25 September 2019
  • By: addmean
Zmieniają się preferencje odnośnie idealnego miejsca do życia. Ludzie mają różne gusta. Jedni lubią jasne kolory, inni ciemne. Jedni samochody, inni rowery. Jedni psy, a jeszcze inni koty. Podobnie jest z preferencjami dotyczącymi miejsca zamieszkania. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia poza miastem. Uwielbiają mieć wszędzie blisko, wygodnie, zimą nie martwić się o ocieplenie i odśnieżanie, a w trakcie jesieni o grabienie liści. Jednak sporo osób marzy o własnym domku poza miastem.


wiejski ogród
Author: ChodHound
Source: http://www.flickr.com/photos/chodhound/177179851/
Cenią sobie prywatność, zieleń, bliskość przyrody, relaks na łonie natury|Każdy z nas jest inny, inne mamy co więcej preferencje odnośnie miejsca zamieszkania. Trend na świecie jest czytelny – młodzi przeprowadzają się do miast, gdyż tam jest więcej pracy. Co za tym idzie żyją w blokach i ta forma mieszkania cieszy się coraz większą popularnością. Wśród dużej liczby osób coraz większa jest jednak tęsknota za naturą, za dzieciństwem, za wsią. Gdyby tylko mogli, od razu sięgnęliby po małe domy jednorodzinne projekty i rozpoczęli urządzanie swojego wymarzonego malutkiego gniazdka - .

Jednakże wielu osób na to niestety nie stać.

Jeżeli na ten temat posiadasz zapytania, to poznaj więcej detali (http://www.dekorianhome.pl/lampa-podlogowa) na prezentowane zagadnienie, wchodząc tutaj - informacje będą na pewno ważne.

Nie oszukujmy się – budowanie domu oraz jego utrzymanie to o wiele większy koszt aniżeli życie w bloku w mieście. Ważna jest także wygoda – ze wsi trzeba musimy dojechać do pracy, o wiele wcześniej wstawać. Czasem przeszkadzają zaspy, przez które możemy się spóźnić czy też w ogóle nie dotrzeć do celu. Nie oszukujmy się – domek na wsi to duże wyzwanie. Mimo że małe domydomy (http://www.mtproject.pl/) jednorodzinne projekty wyglądają uroczo, to zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak kłopotliwe bywają, dopóki w takim nie zamieszkamy. Musimy więc dokładnie się zastanowić, co nam pasuje. Niektórzy mimo wszystkich niedogodności nie wyobrażają sobie mieszkania w bloku. Gdy tylko osiągają samodzielność, natychmiast zaczynają oszczędzać pieniądze na własny domek, dalej przeglądają małe domy jednorodzinne projekty i zabierają się do działania. Mimo, że budowa domu to spory wysiłek, oni się nie poddają, podążają za marzeniami.


miasto nocą
Author: Jorge Láscar
Source: http://www.flickr.com
Starają się kupić jak najtańsze materiały budowlane oraz jak najwięcej zrobić sami, aby tylko koszty nie były zbyt wysokie. Wreszcie, po kilku latach udaje im się. Wspólnie z rodziną zamieszkują w przytulnym, własnym domku wykonanym na podstawie małe domy jednorodzinne projekty. Zimą ogrzewają się przy kominku, a latem relaksują się z rodziną w ogródku. Mają własny warzywniak, altanki i grilla. I pomimo kilku niedogodności są szczęśliwi oraz nie wyobrażają sobie, iż mieliby żyć gdziekolwiek indziej, w centrum miasta. Ich dom poza miastem to ich wymarzone i najlepsze miejsce na ziemi, z którego nigdy by nie zrezygnowali.