Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Mieszkania na Pradze? Dobry pomysł

  • Posted on: 28 January 2022
  • By: addmean
Warszawa, stolica Polski, miasto, w którym wielu Polaków znajduje stałą posadę i pragnie zakupić lokal mieszkalny. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i trzeba dogłębnie przygotować się do poszukiwań lokum.

mieszkanie - kuchnia
Author: Mikhail Golub
Source: http://www.flickr.com
Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych polskich miastach. Za mieszkanie w śródmieściu trzeba zapłacić bardzo dużo, bez względu na to, czy interesuje nas inwestycja od dewelopera, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach leżących na obrzeżach miasta, ale jeżeli każdego dnia musimy docierać do pracy w centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy opłacają nam się trudne, długie dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są dość tanie, a zarazem mają atrakcyjną lokalizację, gdyż dzielnica jest położona blisko warszawskiego śródmieścia.Warszawski rynek nieruchomości wciąż się rozwija. Każdego roku przybywa nowych inwestycji. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to dostrzegalny jest trend polegający na tworzeniu mieszkań dwupokojowych oraz luksusowych apartamentów o wysokim standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie blisko 7000 zł za metr kwadratowy, Praga Południe ma propozycje o prawie 1000 zł więcej za metr. Jeżeli chodzi o dobre miejsce do mieszkania Grochów wydaje się idealny, gdyż w tej części Pragi możliwość spokojnego życia splata się z dobrze rozbudowaną infrastrukturą oświatową, medyczną i handlowo-usługową. Rozważając, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania od dewelopera, czy z rynku wtórnego, to także tu sporo zależy od umiejscowienia. Im bliżej warszawskiego śródmieścia, tym wyższe ceny wiekowych nieruchomości.

Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, sprawdź opracowanie opublikowane tutaj, są tam podobne wiadomości, które będą dla Ciebie interesujące.m3
Source: flickr.com
Pamiętajmy, iż decydując się na mieszkanie w starym budownictwie, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, gdyż pokoje będą potrzebować remontu.

Spodobał Ci się nasz opis? Więc czytaj to kosze paletowe, co chcesz na nowej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Na rynku nowych mieszkań możemy skusić się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak pomieszczenia będą wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena nieruchomości, lecz także kwestia tego, przez jaki czas możemy zwlekać z zamieszkaniem – generalny remont to inwestycja, która zajmie nam co najmniej kilka tygodni.