Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Mniej popularne sposoby finansowania zakupu lokali mieszkalnych czyli wady i zalety leasingu mieszkań.

  • Posted on: 2 September 2022
  • By: addmean
Mieszkania w Polsce cały czas są bardzo drogie w stosunku do wynagrodzeń. Rezultatem takiej sytuacji jest to, że niewielu ludzi pozwolić sobie może na zakup lokalu bez sięgnięcia po jakąś pożyczkę. Najczęściej są to klasyczne kredyty hipoteczne, ich propozycja jest na rynku bardzo szeroka, bo mają je w ofercie zarówno praktycznie wszystkie banki jak też najróżniejsze finansowe instytucje. Lecz aby można było otrzymać tego typu kredyt to niezbędne będzie spełnienie wielu warunków, w tym udokumentowania zarobków w odpowiedniej wysokości.
Jest sporo osób, które nawet pomimo wysokich zarobków nie mają możliwości wzięcia kredytu, bo będą one w formie nieakceptowanej przez banki. Jeżeli droga bankowa jest przed nimi zamknięta, to można się zastanowić nad innym sposobem sfinansowania kupna, jakim jest leasing nieruchomości, więcej info homeleasing.pl. W Stanach jest on bardzo popularny, spora ilość transakcji jest właśnie w ten sposób realizowana. W naszym kraju póki propozycja jest dość skromna, choć wolno się to zaczyna zmieniać.
nieruchomość
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com
Leasing jak każda inna forma finansowania, ma określone wady i zalety. Do zalet bez wątpienia należy to, że starać się o niego mogą klienci nie posiadający zdolności kredytowej, choć rzecz jasna dochodami w odpowiedniej wysokości należy się wylegitymować. Jeśli chodzi o leasing dużo prostsze są też wszelakie procedury, gdyż w praktyce lokal nie będzie zmieniał właściciela. Biorąc mieszkanie w leasing trzeba mieć to na uwadze, jest to niezwykle istotna różnica w porównaniu z kredytem mieszkaniowym. Leasing jest tak skonstruowany, że po wypełnieniu wszystkich formalności można z mieszkania korzystać, płacąc w zamian comiesięczne raty w określonej wysokości- .

Po spłaceniu wszystkiego, w zależności od tego, jaka jest umowa, mieszkanie może zostać przepisane, czasami z obowiązkiem dopłaty jeszcze jakiegoś kapitału. To, że pod względem formalnym nie jest się właścicielem mieszkania może za sobą nieść jedno dosyć istotne zagrożenie.

Obecnie oceń rolety zewnętrze gdańsk ten tekst, który jest bardzo interesujący. Zrób to właśnie teraz! Zobaczysz, że faktycznie należy to zrobić!

Jeżeli firma leasingowa zostanie zlikwidowana, to okazać się może, że nieruchomość się po prostu straci.