Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Modelarstwo odlewnicze, a żelkoty - czyli, wytwarzanie odlewów, kontra zabezpieczanie powierzchni

  • Posted on: 13 November 2019
  • By: addmean
Na czym polega modelarstwo odlewnicze i do czego się nadaje? Czym dokładnie bywają żelkoty oraz do jakich rzeczy się je stosuje? To wszystko oraz jeszcze więcej wynajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego felietonu!
Nasz tekścik po rozpoczynamy od pojęcia: modelarstwo odlewnicze, odlew.com.pl które to bywa działem tak nazywanego "odlewnictwa", wewnątrz którym buduje się modele elemencików odlewanych. Są one zwykle robione z drewienka, czy metalu, choć również stosuje się do nich tworzyw nieprawdziwych czy gipsu - te dwa na końcu jednakże o wiele bardziej mniej często.

Jeśli ten tekst jest według Ciebie godny zainteresowania, to kliknij tutaj! Znajdujące się tam materiały również Cię zaciekawią - to niezwykle użyteczne informacje.

Dzięki modelarstwie odlewniczym, wytwarzamy formy a także rdzenie, które potem stosujemy do produkcji odlewniczej. Jak łatwo się zorientować, dzięki owym formom, nie potrzeba wszyściutkiego "strugać" od samego początku, dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo energii.


modelarstwo odlewnicze
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com


Czym jednakże bywają żelkoty? Przeciwko pozorom nie są to żelki w kształcie kotków - są to substancje do stosowania "na wierzch" różnych powłok.

Spojrzyj na opublikowany tutaj (www.oknagalio.pl/) tekst, a na pewno niesamowicie Cię zaciekawi, ponieważ znajdziesz w tamtym miejscu ważne informacje odnoszące się do omawianego tematu.

Zadankiem żelkot bywa zabezpieczenie powierzchni już ukończonego produktu, mając możliwość mu przy okazji przydać kolor, lub zamaskować wzorek utworzony po laminacie. Żelkoty więcej informacji o żelkotach bywają odporne na czynniki mechaniczne, pogodowe, wewnątrz tego promieniowanie słoneczne, oraz penetrację wody.
Żelkoty można podzielić na: topkoty (ostateczna warstwa laminatów), żelkoty białe i kolorowe, żelkoty przeźroczyste (do uwydatnienia struktury powierzchni), żelkoty chemoodporne (używane przy agresywnym środowisku chemicznym) , żelkoty podkładowe, a także żelkoty typu elastyczne i ekologiczne - te ostatnie emitują mniejszą liczbę styrenu.