Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Na co możemy zwrócić uwagę, żeby dom był jak bardzo energooszczędny? Jakiego typu cechy są najważniejsze?

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Dom niskoenergetyczny mamy szansę budować w rozmaitych technologiach, które spełniają kryteria dotyczące przewodzenia ciepła. Jedną z nich są ściany z trzema warstwami, gdzie każda może spełniać wybraną funkcję, mogą zapewnić szczelność, trwałość i izolacyjność termiczną oraz akustyczną. Jakiego typu możemy wymienić kolejne projekty domów energooszczędnych?

Quo vadis inwestorze
Author: Archipelag
Source: Archipelag
Taki dom może też zostać wybudowany w technice ścian dwuwarstwowych, tutaj więcej: . Może się nakładać się on z warstwy nośnej i izolacyjnej, można zastosować w niej styropian i wełnę. Tego typu dom może być również zbudowany w technologii ścian o jednej warstwie, powiedzmy z betonu komórkowego lub bloczków wykonanych ze styropianu, które zostają wypełnione betonem. Aby ściana była właściwie ciepła, grubość materiały musi wynosić od 31 do 50 centymetrów. Znaczną zaletą ścian jednowarstwowych jest w sumie ich paroprzepuszczalność. To sprawia, że w mieszkaniu robi się przyjazny mikroklimat, jak również może zmniejszyć się ryzyko wystąpienia zagrzybienia.

Następną techniką, w której może być wykonany dom energooszczędny jest metoda szkieletowa.Detalem konstrukcyjnym w ścianie jest drewniany lub stalowy ruszt, jaki od zewnątrz zabudowuje się płytami OSB, zaś od wewnętrznej strony płytami gipsowo-kartonowymi. Przestrzeń między nimi wypełniana jest wełną mineralną. Każda z tego typu technologii powstaje na solidnych fundamentach, jakie mogą charakteryzować się znaczną wytrzymałością i niewielką nasiąkliwością oraz odpornością na oddziaływanie mrozu. Dziś, mnóstwo fundamentów wykonuje się z betonu a także żelbetonu.Całość domu jest ochraniana przez właściwy, ograniczający utratę ciepła dach. Zarówno w domach z poddaszem użytkującym czy nieużytkowym za najbardziej energooszczędne można uznać dachy jednospadowe i dwuspadowe. stopień ich wielkości do kubatury jest bardzo mała. Najistotniejszą rolę dla energooszczędności budynku mogą stanowić otwory na okna i drzwi, więc musimy zadbać o nowoczesne a także ciepłe okna i drzwi.

Ciekawy post? Miło nam to słyszeć. Jednocześnie gorąco zapraszamy na (https://www.dkrm.com.pl/fasady-i-pokrycia-dachowe/) naszą następną stronę, gdzie wyszukasz sporo podobnych opisów.

Pamiętajmy, żeby zwracać na to uwagę, projekty domów piętrowych czy z partetu powinni być w takie wyposażane- na stronie archipelag.pl.