Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Na co trzeba zwracać uwagę zakupując cztery kąty

  • Posted on: 17 November 2021
  • By: addmean
Zakup kwatery to ważna decyzja, stąd warto przeznaczyć dłuższą chwilę na jej rozważanie. Niezależnie od tego, czy kupujemy mieszkanie nowe, czy może z wtórnego rynku, są aspekty, na jakie koniecznie trzeba zwracać uwagę. Podpowiemy, co jest ważne w obu sytuacjach.


Piwnica jako pokój dzienny
Author: liangjinjian
Source: http://www.flickr.com/photos/liangjinjian/3461548132/
Na co zwracać uwagę, kupując nowe mieszkanko? Jeśli decydujemy się na nabycie nowego mieszkania, mamy do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze można kupić mieszkanie już wybudowane względnie mieszkanko, jakie dopiero powstanie. Nabywając mieszkanie, należy brać pod uwagę wiele czynników, jakie wpływają na jego ergonomiczność oraz oczywiście wygląd. W pierwszym przypadku sytuacja jest o tyle prostsza, iż nie kupujemy przysłowiowego „kota w worku”. Warto zatem dobrze zastanowić się, co preferujemy. W obu przypadkach należy zastanowić się, jakiej wielkości winno być mieszkanie, jaki rozkład ma mieć i z ilu pokoi się składać. Istotny jest też sposób nagrzewania mieszkania, jego lokalizacja a także dostęp do komunikacji miejskiej, budynków użyteczności publicznej, typu szkoły, ośrodki zdrowia (). Ważne jest również, żeby skontrolować kwestie formalne, czy na mieszkanku nie jest zaciągnięta hipoteka, jak przedstawia się umowa, jaką dostaniesz do podpisania, jakie będą płatności. Jeśli mieszkanko ma być dopiero wybudowane, to warto dowiedzieć się, jaki jest stan finansowy dewelopera, jak wyglądały jego dotychczasowe realizacje, i co istotne, czy nie było w nich dużych opóźnień. Zdobycie tychże informacji umożliwi uniknięcie późniejszych rozczarowań.


mieszkanie gotowe do odbioru technicznego
Author: Gunnar Grimnes
Source: http://www.flickr.com
Mieszkanie z rynku wtórnego także może okazać się pełne pułapek. Tu kluczowe jest skontrolowanie wieku budowli i jego stanu technicznego. Warto dowiedzieć się, czy dom był odnawiany, czy jest ocieplony, kiedy weryfikowano jego stan techniczny. Obejrzyj też okolicę, klatkę schodową, piwnice i windy. Takie informacje powiedzą ci, jak funkcjonuje administracja osiedla oraz czy w takich warunkach pragnąłbyś mieszkać. W samym mieszkaniu koniecznie należy skontrolować stan instalacji, jakich ewentualny udanyremont z Bautec - (wynajem rusztowań łódź) znacznie podnosi koszta. Poza tym, zwróć uwagę na stan okien (okna winchester) oraz posadzek, gdyż ich wymiana również nie należy do tańszych. Teraz kiedy wiesz na co zwracać uwagę, wbij w wyszukiwarkę interesującą cię frazę, dla przykładu: Bukowe Osiedle albo mieszkania Trzebnica (więcej…).