Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Na co zwracać uwagę myśląc o mieszkaniu na stołecznych Bielanach?

  • Posted on: 25 May 2021
  • By: addmean
Zrośnięte z dzielnicami bliżej centrum Warszawy, ale i trochę bardziej odległe od śródmieścia – stołeczne Bielany to miejsce, które może stać się ciekawym połączeniem dla ludzi, którzy wolą dojeżdżać do śródmieścia i nie płacić przy tym wysokich opłat za czynsz. Powstające osiedla wcale nie są droższe niż starsze mieszkania w istniejących już blokach.
Konkretne szczegóły znajdziemy choćby na stronach ogłoszeń mieszkaniowych.
własne cztery kąty
Wyszczególniane są wszelkie interesujące nas kryteria jak: położenie w dzielnicy, liczba pokoi, nawet rok budowy lub jej zakończenia. Tak, planowanego zakończenia – w nowym budownictwie dogrywanie szczegółów mieszkaniowych ma miejsce wcześniej, potem „surowe” mieszkanie jest już przez kogoś „zarezerwowane”. Już dzisiaj w sieci znajdziemy propozycje na kupno mieszkań, których datę otwarcia przewiduje się w 2016 roku. Za najęcie i sprzedaż oraz zadbanie o przyciągającą atmosferę osiedla zajmują się firmy deweloperskie. Cena za metr kwadratowy powierzchni mieszkania na Bielanach najczęściej kształtuje się na poziomie 5-8 tys. zł. Parametr ten nie musi iść parze z rokiem budowy, bywa i tak, że to właśnie kilkuletnie mieszkania są droższe w utrzymaniu od nowoczesnego i … jeszcze nie istniejącego budownictwa. Oczywiste wydają się też różnice kilkunastu tysięcy w mieszkaniach o analogicznym standardzie, kiedy któreś posiada o jedno lub dwa pomieszczenia więcej. Przeciętne dwupokojowe mieszkanie na piętrze to koszt w okolicach 300 tysięcy do pół miliona złotych. Cztery pokoje kupione to koszt sięgający miliona złotych.nowe budownictwo
Author: Loozrboy
Source: http://www.flickr.com/photos/loozrboy/5121533005/
Istotna dla przybyszów do stolicy w tutejszych warunkach, jest kwestia tolerancji skali głośności. Znaczenie odrywają też solidne okna. W centrum nie można uciec od zgiełku, a tym samym nie da się znaleźć chwili na porządne wyciszenie. Mieszkania na Bielanach wyróżnia „umiarkowany stopień” ciszy – czytamy - lokale mieszkalne na Bielanach. Koszt lokum potrafi spaść w przypadku kupowania mieszkań na parterach – zarówno przez większe nagłośnienie z ulicy a do tego potencjalne zagrożenie. Wynajmujący i kupujący takie mieszkania wiedzą w czym rzecz.

Jeśli masz ochotę przeczytać więcej wiadomości na omawiany w tym artykule temat, to sprawdź w tym miejscu śmiało uzupełniające informacje (https://www.archicom.pl/kawalerki-na-sprzedaz/).


Dla każdego kto kupuje mieszkanie w stolicy, w tej jak i dowolnej dzielnicy, istotna jest też logistyka. Odległość od sklepów i miejsca pracy są kluczowe, do tego dochodzą kwestie dopasowania do przystanków, szkół itp.