Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Na dzień dzisiejszy w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to skądinąd w miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.

  • Posted on: 17 April 2020
  • By: addmean
Na dzień dzisiejszy w zasadzie każdy posiada własny samochód. Widać to zresztą w miastach, gdzie znalezienie miejsca parkingowego zazwyczaj graniczy z cudem.
obrazek - samochód
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
Dysponowanie samochodem stało się symbolem statusu społecznego. W społeczeństwie przyjęło się, że każdy powinien mieć swój samochód, nawet jeżeli wyłożymy na niego jedyne pieniądze (). Co więcej obecnie panuje moda w ramach której musimy posiadać jak najlepszy model - najlepiej gdybyśmy zmieniali nasze auto co dwa lata. Jest to okoliczność analogiczna do smartfonów i innych nowinek technologicznych, które również zmieniamy jak rękawiczki pod wpływem niezliczonych reklam, które zauważamy codziennie, w każdym możliwym miejscu. Oczywiście nie wszystkie samochody jeżdżące po ulicach są własnością osób prywatnych. Zauważalna część z nich, to auta służbowe, zakupione przez różnorakie przedsiębiorstwa. W takich przypadkach firmy te często stosują zbiorniki na paliwo lub zbiorniki na on, w uzależnieniu od tego jaki rodzaj silnika posiadają zakupione auta. Jest to ciekawe rozwiązanie, ponieważ zbiorniki te umożliwiają magazynowanie i wewnętrzną dystrybucję paliwa. Taka metoda pozwala na zaoszczędzenie cennego czasu, który normalnie poświęcilibyśmy na dojazd do stacji paliw i pieniędzy dzięki możliwości zakupienia większych ilości paliwa po cenach hurtowych (). Tak duża ilość samochodów poruszających się każdego dnia po naszych ulicach ma jednakże negatywne skutki, a mianowicie znacząco zanieczyszczają powietrze. Samochody są właśnie najliczniejszą grupą pojazdów emitujących spaliny. Powyżej 70% zanieczyszczeń powietrza wywodzi się z gazów wylotowych aut, zarówno osobowych, a także ciężarowych. Jest to więcej niż produkuje przemysł (zobacz wzór przemysłowy przykłady) i energetyka razem wzięte. Samochody jeżdżą wszędzie, jednak najbardziej znaczące skupiska znajdują się w wielkich aglomeracjach i autostradach.

Jeśli sądzisz, że w tym artykule są godne uwagi wiadomości, to zobacz też inne szczegółowe omówienie tej tematyki. Tam także odnajdziesz interesujące tematy.

W owych miejscach można zauważyć najwyraźniejsze oznaki zanieczyszczenia powietrza. Naturalnie obecnie problem zanieczyszczenia powietrza staje się coraz bardziej popularny, dlatego producenci starają się ograniczyć negatywny wpływ motoryzacji na środowisko stosując między innymi silniki hybrydowe, filtry do paliwa itp. co na pewno jest krokiem w dobrą stronę.


Reasumując obecnie posiadanie samochodu jest symbolem statusu społecznego. Efektem takiej sytuacji są ulice wiecznie zapełnione pojazdami a także miasta, w których znalezienie miejsca parkingowego graniczy z cudem. Co więcej tak duża liczba samochodów ma wyraźny wpływ na środowisko w którym żyjemy, i dlatego warto zatroszczyć się o to, żeby były one jak najbardziej przyjazne środowisku.