Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Na jakiej zasadzie działają hydroforowe zbiorniki, w jakich okolicznościach używa się ich najczęściej

  • Posted on: 3 March 2022
  • By: addmean
Większość osób ma mieszkania bezpośrednio podłączone do wodociągowej sieci i jeżeli nie pojawią się żadne przerwy w dostarczaniu, to nawet nie będą zwracać uwagi na to, że ta woda jest. Lecz w niektórych sytuacjach może zajść potrzeba utrzymywania oddzielnego źródła zasilania, często pojawia się to w różnego rodzaju przemysłowych zakładach.


Także przy jednorodzinnych domkach zdarza się czasami, że nie mają one możliwości podłączenia miejskiej sieci, najczęściej z powodów technicznych. I w takiej sytuacji konieczne będzie zagwarantowanie zaopatrzenia w pitną wodę, a można to zrobić na kilka sposobów. Często stosowaną metodą będą głębinowe studnie z pompą do zasilania. Jeśli studnia będzie zapewniać stałą ilość wody i okresowo nie wysycha, to przy jednorodzinnym domku lub niewielkiej firmie zupełnie powinno to wystarczyć. Jednak niekiedy nie będzie dostępu do studni lub trzeba będzie zadbać o stabilne zasilanie, i w takim przypadku doskonale sprawdza się inne rozwiązanie, czyli zbiorniki hydroforowe.


Zbiornik ciśnieniowy
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Zbiorniki te służą przede wszystkim do gromadzenia wody dla celów przemysłowych lub spożywczych, używa się ich często w rzemiośle, przemyśle, gospodarstwach rolnych i domkach jednorodzinnych. Układ taki składa się ze zbiornika, pompy oraz przekaźnika ciśnieniowego. Sam zbiornik potocznie się nazywa zbiornikiem wodno-powietrznym albo hydroforem. Woda nie będzie w nim do samego czubka, a tylko do pewnej wysokości, a nad jej powierzchnią znajduje się poduszka powietrzna. Przy pomocy tej poduszki w momencie pobrania wody jej ciśnienie jest stałe, aż do osiągnięcia minimalnej wartości.


Jeśli ciśnienie spadnie zbyt mocno, to wtedy włączana jest pompa, która będzie uzupełniać poziom wody do określonego poziomu i zbiornik się napełnia. Zbiorniki sprzedawane są w dużej liczbie pojemności i rozmiarów, dlatego też raczej nie będzie problemów z wyborem odpowiedniego. Jeżeli zaś będzie potrzebne coś mniej nietypowego, to producent zbiorników bez żadnego problemu powinien zrobić urządzenie według wymaganych wymiarów (witryna producenta zbiorników (poznaj ofertę dotyczącą sitopiaskownik maragency ) ciśnieniowych).