Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nabyć mieszkanie lub postawić dom?

  • Posted on: 6 September 2021
  • By: addmean
Sporo osób stojących przed podjęciem decyzji o kupnie apartamentu ma problem ze zdecydowaniem czy zakupić nowe mieszanie od dewelopera a może wybrać coś z mieszkań używanych? Jak jest więc naprawdę? Czy warto zakupić nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich zamierzeń na przyszłość a także możliwości finansowych. Nabycie mieszkania w znanym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to duży koszt. Gdybyś rozważał nabycie w trochę mniej atrakcyjnej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.


mieszkanie
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
Jeśli myślisz, że za kilkanaście lat sprzedasz mieszkanie to wybieraj takie, które będzie atrakcyjne na rynku - dzięki temu łatwiej będzie Ci sprzedać.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej okna plastikowe stanmal tutaj, przeczytasz tam dodatkowe informacje.

Pamiętajmy, że deweloperzy proponują mieszkania w stanie podstawowym - a więc czeka Was jeszcze wykończenie a także zaaranżowanie mieszkania a to jest związane z kolejnymi kosztami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak luksus - dostajesz klucze i jedyne czym się przejmujesz to zaaranżowaniem według własnych upodobań. Decydując się na postawienie domu od podstaw musisz liczyć się z milionem spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania ekip budowlanych i ciągle wyskakującymi problemami.

Ponadto, może okazać się, że wybranie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie łatwe - deweloperom znacznie łatwiej wybudować blokowisko w centrum miasta. Nieznajomość przepisów, jedna omyłka, wbrew pozorom błaha może okazać się powodem do dużego wzrostu nakładów.
Dzisiejsze mieszkania od deweloperów (więcej o Aleji Rzeczpospolitej 33) są atrakcyjne pod względem lokalizacyjnym, układ mieszkań jest na tyle nowoczesny, że zawsze da się wybrać coś dla siebie i co zasadnicze - przecież możesz wybrać mieszkanie tak duże jak tylko oczekujesz.


Największą zaletą nabywania mieszkań od dewelopera jest jednak gwarancja atrakcyjnej ceny a także małej ilości biurokratycznych formalności. Koszt nabycia nie często jest sporo większy od samodzielnej budowy, ponieważ firmy deweloperskie mają tańsze materiały budowlane oraz zatrudniają pracowników na cały etat. Tak więc podjęcie właściwej decyzji o budowie konstrukcje dla rolnictwa zakupie mieszkania jest wyjątkowo trudne - każdy ma odmienne spojrzenie na temat.
Autor: RP33