Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nabywamy prądotwórczy agregat na działkę

  • Posted on: 17 November 2019
  • By: addmean
Prądotwórczy agregat to nieduża prywatna elektrownia, jaka może zasilać rozmaitego rodzaju sprzęty. Sprawdza się tam, gdzie nie mamy dojścia do elektroenergetycznej sieci i jako rezerwowe źródło zasilania w wypadku chwilowych awarii.
pozwolenie na budowę
Source: pixabay.com


Generator prądotwórczy może się przydać na biwaku, na działce rekreacyjnej albo w innym miejscu, w którym nie mamy dostępu do sieci elektroenergetycznej. Umożliwia majsterkowanie z użyciem elektronarzędzi, ułatwia sezonowe prace w ogrodzie jak też przyśpiesza remontowe prace. Sprawdza się także w domu jako awaryjne zasilanie w czasie pauz w dostawie prądu, które nierzadko wiążą się z brakiem grzania, gorącej wody czy też możliwości przyrządzania posiłków. Do zastosowań domowych najlepsze są agregaty wynajem agregatów prądotwórczych o niedużych gabarytach jak też niedużej mocy, najodpowiedniej mobilne (przykładowo w formie walizki bądź z kółkami). Nim jednak postawimy na dany model, powinniśmy zastanowić się, do czego będziemy go używać, aby jak najlepiej sprecyzować interesujące nas parametry przyrządu. To od nich właśnie zależy jego koszt.


Ażeby wybrać generator konkretnej mocy, trzeba się zastanowić, jakie sprzęty planujemy do niego podłączać.

Zainteresowały Cię informacje zawarte w tym tekście? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przenieść się do bardziej skrupulatnych danych, które ukryliśmy w linku poniżej.

Najistotniejsza jest moc znamionowa agregatu, jaką powinniśmy dobrać do jego planowanego obciążenia. Przed zakupem prądnicy należy zsumować energetyczne zapotrzebowanie wszelkich urządzeń, które zamyślamy do niego podłączyć, pamiętając o tym, iż w chwili rozruchu będzie ono większe, aniżeli w czasie pracy.
Nie mogą one brać więcej niż 80% jego mocy znamionowej. Warto pamiętać, że wraz z mocą agregatu rośnie jego wielkość, cena oraz koszt eksploatacji.