Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nadzwyczaj ekologiczne na ogrzewanie domu

  • Posted on: 10 May 2022
  • By: addmean
Ostatnimi czasy sporo się pisze o ekologii w sferze ogrzewania. Regulacje prawne dotyczące finansowania nakładów na remont ogrzewania preferują ekologiczne źródła ciepła.


pompa ciepła budowa
Author: Junkers
Source: Junkers
Generalny kierunek postuluje ograniczenie wykorzystywania węgla i innych materiałów kopalnianych na rzecz źródeł energii ekologicznych. Dzisiejsza technika podpowiada nam wiele takich metod.

Wybór strategii opcjonalnej zależy od wielu elementów; zamożności portfela ewentualnego użytkownika, powierzchni jaką pragniemy ogrzewać, a nawet wymogów klimatycznych. W lokalizacjach gdzie istnieją źródła geotermalne warto do grzania spożytkować właśnie te ciepłe źródła z pomocą odpowiednich przyrządów. Teraz na wyspie Bornholm przeprowadza się doświadczenia z zagospodarowaniem słomy w charakterze źródła energii elektrycznej także cieplnej. Wysepka ta nie ma lokalnego źródła energii, uzależniona jest od z zewnątrz.

Bez wątpliwości nie tylko na tak znaczną skalę warto dbać o ekologię i wykorzystanie ekologicznych źródeł energii. Pojedyncze gospodarstwa domowe również mają taką możliwość. Idealny dom ekologiczny spożytkowałby przykładowo do pozyskania prądu siłę wody lub wiatru, a do opalania można by zużytkować pompy ciepła powietrze woda - zobacz: To ostanie urządzenie stosuje do swojego działania reguły termodynamiki. Do grzania używana jest różnica temperatur pomiędzy np. wodą w jeziorze na zewnątrz domu a powietrzem w mieszkaniu. Pompy ciepła powietrze woda działają w zamkniętym obiegu, to znaczy spożytkowana woda wraca do stawu czy też innego zasobnika, równocześnie podobne wyjście nie generuje zanieczyszczeń. Takie rozwiązanie jest neutralne dla ekologii. Montaż pompy ciepła jest względnie łatwy. Oczywiście wykonać go muszą profesjonaliści.


pompa ciepła
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Wadą stosowania pompy ciepła powietrze woda jest fakt, iż przy nadzwyczaj małych temperaturach spada ich skuteczność. W owym czasie koszty użytkowania rosną. Szczęśliwie w naszym klimacie okres nader ujemnych temperatur jest względnie krótki, dlatego średnie nakłady ogrzewania w dalszym ciągu są interesujące. Więcej informacji na stronie: . Oczywiście na co dzień o ekologię powinno się dbać w sposób łatwiejszy, starczy dla przykładu sortować odpadki bądź zmniejszyć zużycie wody.

Zaciekawił Cię nasz post? Masz ochotę na więcej? Wobec tego jesteśmy na stronie - wystarczy wejść w ten link i przeglądać następne wątki.

Mym sądem najważniejsze są te małe, jednak bezustannie wykonywane działania, chociaż mogą się zdawać marginalne.