Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nadzwyczaj ogromne oszczędności na ogrzewaniu domu przy zastosowaniu najnowszych pomp ciepła.

  • Posted on: 10 March 2020
  • By: addmean
Gdy człowiek zdecyduje się na wybudowanie domu, musi podjąć niebywale dużo decyzji, jakie mają ułatwić mu późniejsze życie w owym domu. Jedną z owych decyzji jest wybór systemu ogrzewania jak i ciepłej wody. Aktualnie ten temat dzisiaj chcielibyśmy omówić w tym artykule. Zasadniczo chcielibyśmy się skupić na pompach ciepła, jakie w ostatnich latach zostały nadzwyczaj renomowanym rozstrzygnięciem.


pompa ciepła
Author: David Cedrone
Source: http://www.flickr.com
Będzie kilka typów pomp ciepła: Pompy ciepła powietrzne, głębinowe oraz z przekazanej do ciepłej wody. Każde z danych rozstrzygnięć ma swoje walory oraz słabości, tymczasem są to jedne z najlepszych rozwiązań, jeżeli chodzi o ogrzewanie domu oraz dostarczanie ciepłej wody. Jedyną z nielicznych wad owych systemów jest ich cena, która nie należy do najniższych. Tymczasem jeśli przeanalizować cenę do późniejszych oszczędności na ogrzewaniu to wychodzi łatwy rachunek, iż po ok ośmiu – dziesięciu latach koszt wyrównuje się. Więcej o tym: .

W jaki sposób działają te systemy? Zatem zasada funkcjonowania pomp ciepła jest wyjątkowo łatwa: wymuszają one przepływ ciepła z obszaru o mniejszej temperaturze do terenu o temperaturze większej lub [przescieradlo welurowe] odwrotnie. Głównie chodzi o przepływ ciepła w obszarze zamkniętym, i dzięki przejściu cieczy (przeważnie będzie to woda) w systemie przez obszar o większej temperaturze, wówczas ciecz się nagrzewa. Dzięki temu systemowi ciecz płynąca w obiegu, non stop się ogrzewa w obszarze o wyższej temperaturze a później oddaje swoje ciepło w układ o mniejszej temperaturze.


pompy ciepła
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
Inaczej rzecz ujmując: gdy ma się pompy ciepła głębinowe to cały układ będzie głęboko w ziemi. Woda, jaka przepływa w systemie niebywale głęboko w ziemi nagrzewa się po czym idąc ku górze oddaje swoje ciepło (głównie w ogrzewanym domu). Doskonale napisane funkcjonowanie będzie w: pompa ciepła łódź, w którym produkuje się jedne z najdoskonalszych układów pomp ciepła w Polsce. Pompa (zobacz pompa turbomolekularna) ciepła łódź to niebywale dobre rozwiązanie jeśli mowa o ekonomie ogrzewania domu. Po zamontowaniu pomp ciepła koszty ogrzewania a także ciepłej wody maleją zasadniczo do zera, dzięki czemu w ekspresowym tempie powraca koszt inwestycji.