Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nagrobek z lastryko – w jaki sposób myć, jak pielęgnować? Praktyczne wskazówki

  • Posted on: 6 September 2021
  • By: addmean
Grobowce z lastryko bywają tańsze aniżeli granitowe, nastręczają jednakże więcej zachodu przy pielęgnacji. Jak dbać o grobowiec z lastriko, by nie marniał pod wpływem czynników atmosferycznych jak też na długo zachował ładny wygląd?
kontrola
Author: Gardena
Source: Gardena


ceny
Author: college.library
Source: http://www.flickr.com


Lastryko jest to surowiec z reguły wykorzystywany do wykonywania grobów. To beton wyroby betonowe kęsbet utworzony z mieszaniny wody, cementu jak też grysu, tworzący specyficzną drobną mozaikę imitującą granit. Nagrobki z lastryko będą mieć jednak porowatą, nierówną powierzchnię, na jakiej bez trudu osadza się brud. Z tej przyczyny grobowiec taki trzeba regularnie myć i konserwować. Utrzymany w porządku grobowiec z lastriko przetrzyma nawet 50 lat.


Na grobowcach tego rodzaju mogą pojawić się przeróżnego rodzaju plamy.

Jeśli pragniesz bezzwłocznie odnaleźć analogiczne teksty dotyczące tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info (http://www.c-l.pl/kategoria-produktu/zywice/zywice-winyloestrowe/) na innej tego typu stronie.

Możemy je czyścić za pomocą wody utlenionej albo denaturatu, a gdy to nie pomoże – sody oczyszczonej. Lastriko odporne jest na mycie i tarcie, bez obaw możesz więc użyć specjalnej pasty albo proszku do czyszczenia, które potem trzeba dokładnie przemyć wodą. Ponieważ w lastryko bez trudności wsiąka wilgoć, na nagrobku pojawić może się mech. W takowym przypadku oprócz specyfików do oczyszczania można użyć szczotki albo druciaka. Jeśli potrzebujemy odnowić napisy, litery trzeba na początek gruntownie oczyścić (na przykład benzyną), a potem pomalować czarną farbą olejną, która znakomicie wsiąka w kamień.
Stary nagrobek tego typu można też odnowić przez zeszlifowanie płyty. W tym celu poszukaj w necie firmy która zajmuje się tym. Jeżeli chodzi o szlifowanie lastryko Warszawa to miasto w jakim bez kłopotu odnajdziesz takie usługi.