Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Negocjowanie stawki z deweloperem - o czym należałoby wiedzieć

  • Posted on: 16 March 2022
  • By: addmean
Dobierając jakąś nieruchomość od dewelopera, powinno się pamiętać o możliwości negocjacji ceny, niezależnie od tego czy jest to dom, własne M albo może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, iż Klient będzie pragnął negocjować cenę.


Deweloperzy, którzy pragną zyskać Klientów i zarazem sprzedać posiadłość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny nieruchomości. Jeżeli więc kupujesz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze zdołasz postarać się zbić nieco cenę. Być może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie ostateczna cena posiadłości, Ty bez wątpliwości trochę na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to istotnie dużo, w szczególności, że mnóstwo jednostek bierze kredyt na kupno posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są również dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe
Author: Kat Veilux
Source: http://www.flickr.com
By negocjacje z deweloperem występowały należycie, na pewno musisz prawidłowo się do nich przygotować. Nie wystarczy ogłosić „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotować sobie dobre argumenty, które zdołają sprawić, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeżeli mieszkanie waryński mieszkania na sprzedaż gdańsk posiada jakieś minusy, warto je wskazać. Znaczącym minusem może być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej albo także brak balkonu. Minusem może być również lokalizacja mieszkania, jaka przykładowo może być niepoprawnie skomunikowana z miastem albo także niewielka liczba sklepów oraz punktów usługowych w okolicy. Możemy także rzec, iż na oku mamy inne mieszkania, jakie jest tańsze i przykładowo większe/lepiej skomunikowane z miastem/niezwyklej obszerne itp.


W takiej sytuacji deweloper prawdopodobnie będzie chciał zachęcić nas do nabycia lokalu oraz możliwe, iż zaproponuje niższą cenę. Powinno również rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się ogromnym zainteresowaniem Kontrahentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż czy też być może deweloper ma ich jeszcze dużo.czytaj wpis lampyilampki.pl lampyilampki.plTo także może nam pomóc w negocjacjach, albowiem jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią renomą czy też na koncie dewelopera jest jeszcze multum innych podobnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny będzie jeszcze bardziej możliwe.