Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nie zapomnij o tym, by zadbać o dobre wykończenie dachu twojego budynku

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Dach jest zwieńczeniem całego domu, ochrania go przed wpływem czynników atmosferycznych, więc musi być rzeczywiście porządny. Nie można zaniechać żadnego szczegółu przy konstruowaniu dachu, ponieważ w kolejnych latach może to skutkować problemami z wilgocią i ciągnąć za sobą poważne koszty. Należy więc postarać się, żeby dobrać optymalne pokrycie dachu i dobrze go wykończyć. To zdecyduje o wygodzie użytkowania domu.

Istotny jest materiał z jakiego wykonany jest dach

Dachówka ceramiczna Röben MONZA plus miedziana angobowana
Author: Röben
Source: Röben
Długo chętnie wykorzystywanym materiałem dachowym okazywały się dachówki. Niestety, w licznych przypadkach okazywały się one słabo efektowne, przeciekały, łatwo ulegały zniszczeniu, jak też były zrywane podczas wiatru. W kolejnych latach popularne zrobiło się pokrycie dachu eternitem, jednak tworzywo to uznaje się za niezwykle niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W ostatnim czasie renomę zdobyły pokrycia z blachy oraz tak zwanej blachodachówki.

Blachodachówki jako popularny i ładny materiał dachowy

Na pierwszy rzut oka blachodachówki nieco przypominają tradycyjne dachówki, jednak prezentują się bardziej gustownie i przez dłuższy czas utrzymują świeżość i estetyczną formę. Blachodachówki dostępne są w przeróżnych wzorach i kolorach, co pozwala dobrze dopasować dach do elewacji i bryły budynku. Spotkać można zarówno klasyczne czerwone blachodachówki, jak i również brązowe, zielone, kremowe lub czarne. Posiadają one również różne struktury, a stal, z jakiej produkuje się to pokrycie, gwarantuje, że przez szereg lat będzie ono pełniło swe zadanie.Istotne są również obróbki blacharskie

Dachówka ceramiczna
Author: Yasna Communications
Source: Yasna Communications
Wybór tworzywa, jakie będzie pokrywać dach, jest niezwykle istotny, lecz nie da się zapomnieć o pozostałych czynnikach, które razem z dachówkami decydują o tym, czy dach (sprawdź też: dachy przemysłowe) okaże się wodoszczelny i trwały. Obróbki blacharskie wykańczają takie kluczowe części, jak szczyt dachu lub okolice komina i rynny(polecamy rynny marley) (popularna oferta). zarówno ochraniają one przed wodą albo podmuchami wichru, lecz również tworzą staranne wykończenie dachu.