Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nieinwazyjne i ciekawe techniki docieplania budynków receptą ograniczenia wydatków na energię

  • Posted on: 10 October 2019
  • By: addmean
Wysokie rachunki za energię gazową lub elektryczną są często rezultatem niedopracowanej izolacji termicznej mieszkania. Całe szczęście, można okroić do minimum te wydatki, używając materiałów termoizolacyjnych. Na rynku budowlanym królują klasyczne tworzywa, jak wełna mineralna, styropian, polistyren ekstrudowany XPS, płyty PIR, czy keramzyt.

Wyżej wypisane materiały termoizolacyjne (więcej: FHU GAMBIA) służą do niezbędnej izolacji cieplnej budynków.
budynek
Author: Elendol
Source: http://www.flickr.com
Jednak zawsze można zadbać o suplementarną izolację cieplną podłogi, czy framug okiennych. W tym wypadku pomoże na pewno filc techniczny (filc techniczny). Jest to jest to miękkie tworzywo wykonane najczęściej z wełny naturalnej. Znany jest w rozmaitych gałęziach przemysłu. W budownictwie ma różnorodne przeznaczenia. Na przykład może być wykorzystany jako wykładzina izolacyjna i dźwiękochłonna, do wyrobu uszczelnień, czy podkładek chroniących podłogę przed otarciami, zabezpieczających nóżki mebli.
białe meble
Author: Johan Hansson
Source: http://www.flickr.com
Wyłożony pod wykładzinami czy panelami, nie tylko wycisza hałas, ale (kip toruń) również dociepla pomieszczenie i spłyca nierówności podłoża. Ma to duże znaczenie, w wykańczaniu pokoików dziecięcych. Dzięki dodatkowo zabezpieczonej podłodze, dzieci podczas zabawy, nie odczują chłodu. Jeśli na warstwie filcu wyłożymy wykładzinę, na dodatek nadamy podłożu odpowiednią miękkość. Szczelne okna okna pcv łódź też są receptą na ograniczenie kosztów związanych z ogrzewaniem domu. W tej sytuacji również, filc techniczny okaże się bardzo praktyczny. Jeśli mamy stare, drewniane framugi, na pewno sporym ich mankamentem jest utrata ciepła. Najtrwalszym rozwiązaniem jest w tym wypadku całkowita wymiana okien, ale jeżeli fundusze nam na to nie pozwalają, możemy zawsze spróbować je uszczelnić. W sprzedaży są dostępne samoprzylepne uszczelnienia filcowe, nadające się wspaniale do tego celu.Bardzo nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym popularnym w sprzedaży, będą taśmy teflonowe. Są odporne na działanie wody, wykazują imponującą tolerancję na szeroki zakres temperatur. Taśmy teflonowe zachowują swoją elastyczność od -260 do +260°C , dlatego będą bardzo potrzebne przy zabezpieczaniu i doszczelnianiu instalacji cieplnej oraz wodnej. Warto znać: FHU GAMBIA.
Wydawałoby się, że uszczelnianie za pomocą filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to bardzo drobne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne można pominąć. Jednak korzyści jakie płyną z troski o najmniejsze szczegóły, znacznie przewyższają wydatki na zakupione materiały.