Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Niestandardowe nagrobki, czyli tendencje w przemyśle kamieniarstwa.

  • Posted on: 29 April 2021
  • By: addmean
Słysząc słowo: nagrobek nic przyjemnego nam się nie kojarzy. Faktem bowiem jest, że z takimi rzeczami stykamy się w sytuacji utracenia kogoś niezwykle nam bliskiego, ale jednakże dla wielu osób jest to tylko coś czym zajmują się na co dzień. Z tego powodu świat nagrobkowy, jak każda inna płaszczyzna działalności ludzkiej,rozwija się. Dzięki czemu w chwili, gdy jesteśmy zmuszeni do wyboru nagrobka, wybór jest naprawdę duży.

wyroby kamieniarskie
Author: F. D. Richards
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim kamieniarstwo (kamieniarstwo wrocław) dzieli się teraz na dwie części. Można więc wyróżnić: prostą formę, bez udziwnień, wielkich dekoracji i innowacyjnych surowców. Rządzi tu granit i czasem trawertyn, a tablice utrzymane są w prostych kształtach.

Jeśli jesteś otwarty na świeże informacje na omawiane zagadnienia, to przenieś się do tekstu (https://baltic-park.com.pl/lokalizacja-pogorzelica.htm), a odnajdziesz w tamtym miejscu istotne komunikaty, które będą bardzo potrzebne.

Druga grupa to przestrzeń, w której kamieniarstwo może naprawdę się wykazać, jest to bowiem absolutny przepych i bogactwo zdobień. Takie nagrobki często mają dużo pozłacane elementy ozdobne i niczym dziwnym nie jest okazała figura, czy to zastępów anielskich, Syna Bożego, samego zmarłego, czy też przedmiotów, które dla zmarłego miały niezwykle ważne znaczenie. Zobacz w galerii: .

Takie ekskluzywne nagrobki czasami wyglądają jak pomniejszone kaplice, w których złożony jest właściciel. Zupełnie innym zagadnieniem są nagrobki podwójne - nagrobki podwójne borkowski. Tutaj królują spore formy i bogate ornamentacje podkreślające niezwykłość uczucia łączącego zakochanych i trwającego ciąg dalszy w życiu pozagrobowym. Jak więc widać dział nagrobków i kamieniarstwa prężnie się zmienia i rozkwita i tak jak wszędzie indziej tu też panują różnorakie mody i tendencje. Mnóstwo znawców rynku przewiduje, że za kilka lat może przyjść do nas, coraz bardziej znany za granicą nurt, dążenia do stworzenia ogólnego i jednorodnego dla każdego wzorca nagrobka. Dzięki temu biedniejsi zmarli nie będą się wyróżniać na tle reszty, tak jak za życia, kiedy codziennością było wskazywanie ich palcami i odsuwanie się od takich osób.cmentarz
Author: alljengi
Source: http://www.flickr.com
Faktem jest, iż dzisiejsze czasy umożliwiają nam przebierania w nagrobkach, dekoracjach i ornamentach do upadłego. Jednakże warto pamiętać, że znacznie większą wagę ma prawdziwa żałoba i głęboki smutek po utracie kogoś bliskiego, a wystawienie najbardziej ozdobnego nagrobka nie zastąpi szczerej tęsknoty, która jest niemal bezcenna.