Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne domy – czyli nadzorowane jednym przyciskiem w urządzeniu mobilnym

  • Posted on: 4 September 2022
  • By: addmean
Zautomatyzowane mieszkania to nie daleka przyszłość. Już teraz możemy zdalnie włączyć światło i sprzęty AGD, zamykać czy otworzyć drzwi. I to wyłącznie za pośrednictwem jednego guzika w smartfonie!


Inteligentne mieszkanie wpasowuje się w sektor tak zwanego Internetu rzeczy. Podłączone urządzenia mogą się między sobą kontaktować po to, żeby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom domowników. Działaniem sprzętów zarządza zintegrowanym systemem (zobacz).

Opracowaliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na ciekawiący Cię dział. Wejdź do następnego tekstu oraz czytaj wpis klej d4.Tego typu sprzęty mogą pomagać w miejscach użyteczności publicznej: w terminalach lotniczych, w hipermarketach i muzeach, wysyłając wiadomości na smartfony. Mają także zastosowanie w domach. Chociaż brzmi to niczym idea wprost z filmu sci-fi, zdalne sterowanie oświetleniem już wkrótce stanie się popularne w naszych mieszkaniu. Ten system znacznie uprzyjemni codzienne życie. Siedząc w fotelu, będziemy mogli jednym przyciskiem zgasić centralne źródło oświetlenia i włączyć mniejszą lampę. Wychodząc z mieszkania, nie będziemy musieli zaglądać do każdego pomieszczenia. Jeden guzik w smart fonie wyłączy wszystkie potencjalnie zapalone źródła oświetlenia, oszczędzając prąd i nasz czas. Inteligentne mieszkanie to jednak dużo więcej, niż zdalne sterowanie oświetleniem.

jasne mieszkanie
Author: University of Exeter
Source: http://www.flickr.com
Zbliżając się do domu będziemy mogli otwierać drzwi garażowe, zapalić światło na ganku mieszkania, a nawet włączyć ekspres do kawy. Wychodząc na zakupy, zdalnie będziemy mogli wyłączyć wszystkie źródła oświetlenia, zamknąć okna i drzwi garażu… Wszystko za pomocą jednego przycisku w urządzeniu mobilnym. Rynek technologii związanym z tą branżą, powoli wchodzi do Polski. Zakładane są firmy sprzedające takie oprogramowanie, część z nich odnosi także sukcesy poza krajem.


Inteligentne mieszkanie to miejsce, które zna i rozumie oczekiwania swojego właściciela. Komunikuje się z jego urządzeniem mobilnym i na jego polecenie włączą lub wyłączą sprzęt AGD. To także zdalne sterowanie oświetleniem, upraszczające codzienne życie. Twórcom takich systemów przyświeca prosta myśl – nowe technologie powstają głównie po to, by służyć ludziom.