Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Nowoczesne podzielniki ciepła, czyli dokładny pomiar jest w cenie

  • Posted on: 4 March 2021
  • By: addmean
Indywidualne rozliczanie się za ogrzewanie mieszkania obowiązuje w Polsce od parunastu lat. W rozporządzeniu rządowym mamy dwa typy sprzętów, którymi lokatorzy mieszkań są zobligowani zliczać zużyty wcześniej prąd i wodę. Są to podzielniki ciepła i tak zwane ciepłomierze. Dyskusyjność wywołują szczególnie podzielniki służące pomiarom. Nie są to pojedyncze liczniki, które precyzyjnie wykażą nam jak wiele prądu zużywamy w trakcie rocznej eksploatacji mediów mieszkaniowych.

wymienniki ciepła
Author: All Seasons Hire
Source: http://www.flickr.com
Podzielniki ciepła to zbierające dane z wielu mieszkań kalkulatory mierzące zużycie. Na podstawie wielu wskazań dzielą koszt na wszystkich mieszkańców w obrębie kamienicy, czyli pomiędzy poszczególne mieszkania. Dzięki tym wyliczeniom łatwo zweryfikować, którzy mieszkańcy niepotrzebnie dopłacają za media, a którym można przypiąć łatkę „energożerców”. Są to urządzenie elektroniczne, nowej generacji.

Najdokładniejsze są podzielniki dwu czujnikowe, które mierzą dwie wartości w pomieszczeniach. Pierwszy weryfikator odpowiada za pomiar temperatury grzejnika, drugi weryfikuje warunki cieplne w pokoju. Tak działające mechanizm jest najbardziej skuteczny w zliczaniu jednostek zużycia.

Zaciekawiły Cię informacje zamieszczone w tym serwisie? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę (www.itb.pl/badania-drzwi-okna-bramy-swietliki-pasma-swietlne.html), która także Cię się spodoba.

Już nie tak czytelne statystyki otrzymamy z czujników jednej temperatury (grzejnika), a najprostsze podzielniki ciepła (funkcjonujące na zasadzie odparowania cieczy) dają statystyki najmniej pewne - podzielniki).Schemat którędy ucieka ciepło z budynku
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Wyliczanie zużycia energii i wody wychodzi najprecyzyjniej dzięki kupowanym przez spółdzielnie ciepłomierzom. Te wybierają między dwoma rodzajami. Najczęściej korzystamy z typów mechanicznych – najprostszych w obsłudze i umożliwiających nie tylko rozliczanie ciepła, ale też wody (klik!). Dużo droższe i wymagające własnych szacunków zużycia są ciepłomierze ultradźwiękowe.

Kwestia naliczania i egzekwowania należności za zużywanie prądu – choć sprzyja postęp i instrukcje – wydaje się dla sporego odsetka mieszkańców zbyt skomplikowana i niejasna.

Tylko teraz oceń fotowoltaika rzeszów ten tekst, który jest niezwykle interesujący. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że naprawdę trzeba to zrobić!

Wyliczane przez podzielniki liczby raz uderzą po portfelach niezasłużenie, „szczęśliwcom” pozwalają zużywać więcej bez analogicznej dopłaty. Najbardziej sprawiedliwie sprawa wygląda przy zliczaniu z dwu-pomiarowym podzielników, zestawienia z naliczeń parowych wciąż bywają niezbyt dopasowane.