Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Oświetlenie LED, jako gwarant odpowiedniej jakości. Czy też posiadasz tego typu oświetlenie czy ciągle nie możesz się zdecydować? Zobacz, że warto

  • Posted on: 18 March 2022
  • By: addmean
To już staje się powszechne, taśmy LED są coraz bardziej cenione. Coraz większa liczba ludzi wybiera właśnie tego typu rozwiązanie, gdy potrzebuje dobrego oświetlenia w ogrodzie czy w domu. Na te potrzeby reaguje rynek, gdyż pojawia się coraz większa liczba różnorodnych modeli taśm LED. Wspólną cechą wszystkich tego typu taśm jest niesamowita elastyczność, jaka pozwala ciąć je nożyczkami. Bardzo dużą zaletą jest także samoprzylepne podłoże.
taśmy LED
Author: Eliot Phillips
Source: http://www.flickr.com
Na rynku jest bardzo wiele rodzajów taśm LED, jeśli więc chcemy dokonać najlepszego wyboru powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry świetlne, jakość oraz niezbędne atesty CE i ROHS.

Myślisz, że opisane informacje są godne uwagi? Doskonale, zatem na pewno szczegóły tu żyrandole stylowe do salonu zamieszczone także Cię zaciekawią.

Są one konieczne, jeśli mówimy o najlepszych jakościowcach taśmach LED. Warto wiedzieć, że taśmy LED gorszej jakości, czyli także tańsze, mimo gwarantowanej żywotności (nawet do pięćdziesięciu tysięcy godzin) są bardzo podatne na przepalanie albo choćby osłabianie jasności oświecenia po latach lub nawet miesiącach użytkowania. Niezbędnym działaniem jest także, ażeby pomyśleć nad przeznaczeniem taśmy. Czemu to takie istotne?

ciekawa lampa
Author: Faruk Ateş
Source: http://www.flickr.com
Otóż, od miejsca zastosowania zależy wiele, na przykład niezbędna jasność diod, konieczność zastosowania profilu do LED, szczelność czy barwa światła. Do oświetlenia funkcjonalnego, czyli schodów albo blatu w kuchni niezbędne jest użycie jak najjaśniejszej taśmy LED, odmiennie jest w sytuacji, kiedy pragniemy podświetlić coś dekoracyjnie, czyli sufit, ściany lub wnęki. W takim przypadku wystarczy taśma o normalnej jakości. Taśmy LED są niewielkie i bardzo elastyczne, z tego względu też wykorzystywane mogą być w miejscach ciężko dostępnych dla innego rodzaju form oświetleniowych. Możemy więc spotkać się z ich zastosowaniem w prawie każdym pomieszczeniu domu, ale też świetnie się odnajdują w restauracjach, hotelach czy dyskotekach, a także na zewnątrz – ogrody, podświetlenie elewacji, podjazdu. Zresztą, za pomocą taśm LED jesteśmy w stanie podświetlić półki, wnęki, schody, meble, sufity oraz ściany.
Taśmy LED z klasą szczelności o wartości IP65 (tak zwana taśma LED w silikonie) są najczęściej wybierane do łazienek lub łaźni, generalnie do miejsc, w których jest wyższa niż normalnie wilgotność. Dzięki taśmie RGB na przykład, która jest wyposażona w sterownik, możemy otrzymać kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor lub ustalić sekwencję zmian kolorów. Tego typu sterownik najlepiej dobrać w zależności od długości taśmy LED RGB oraz określonych potrzeb zastosowania.

Kliknij raźno ten link - znajdziesz w tamtym miejscu tak samo niebanalne informacje. To wiarygodny tekst (http://urbanski.pl/mieszkania-3-pokojowe), który też jest warty zainteresowania!

Do mieszkań tradycyjnie wybierane są częściej taśmy o barwie białej ciepłej, rzadziej zaś, o barwie białej zimnej.