Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Oświetlenie LED jest coraz bardziej popularne. Jakie są wady i plus takiego oświetlenia, jak prezentuje się sprawa z montażem?

  • Posted on: 9 January 2021
  • By: addmean
Coraz częściej można się dowiedzieć o fajnych rozwiązaniach, jak oświetlenie LED, lecz nie wiemy do końca, co tego typu pojęcie oznacza. Korzystnie więc się zastanowić nad tą kwestią. Jest to źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Najważniejsze źródło światła w lampach LED to biała dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona z 2 elementów: niebieskiej diody i luminforu. Niebieska dioda jest odpowiedzialna za emisję światła o długości fali około czterystu pięćdziesięciu nm. To światło pobudza do świecenia luminofor, który znajduje się w obudowie diody. Co jeszcze warto wiedzieć?
Oświetlenie w Twoim domu
Author: Elneo
Source: Elneo
Luminofor odpowiada za emisję światła żółto-zielonego, a zmieszane ze światłem niebieskim, daje światło białe. W tym miejscu sporo też zależy od luminoforu, dzięki któremu możemy uzyskać biały kolor o różnej temperaturze barwnej. Teraz, najbardziej profesjonalne LED-owe źródła światła białego odznaczają się sprawnością ponad 300 lumenów z wata mocy elektrycznej, co gwarantuje ponad 44%. Lampy LED oczywiście mają plusy, jak i minusy. Najważniejsza z zalet to spora trwałość, zwłaszcza w odniesieniu do lamp żarowych.

Pozostałe plusy, o jakich powinniśmy wspomnieć to większa sprawność czy szerszy zakres napięć roboczych, mniejsze nagrzewanie, a jednocześnie brak zależności temperatury barwowej światła od kwestii napięcia zasilającego. Wśród negatywów najczęściej można wymienić wysoką cenę, chociaż jest ona w sumie rekompensowana przez bardziej długą żywotność, a również niezbyt wysokie koszty eksploatacyjne. Co do montażu oświetlenia led to nie jest on zbyt trudny. Oto przykład: .Starczy nawet niezbyt zaawansowana znajomość zagadnień prac remontowo-budowlanych, by sobie z tym poradzić.

Zaciekawił Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj dalej płyta plaster miodu o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Wśród najtrudniejszych przypadków są te, jak projektujemy oświetlenie z dodatkowym elementem wystroju, jakim może być przykładowo podwieszany sufit. Czemu? Otóż, jest to bardziej czasochłonne, ważna jest również precyzja. Przy takim suficie należy zrobić szkielet z aluminiowych profili, by następnie przykręcić do niego płytę. Dopiero na samym końcu można wykonać montaż LED.

Czy omawiany temat bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej (http://drabest.pl/pl/30-rusztowania-drabinowe) oraz przeczytaj informacje, w które obfituje inny portal.żarówki led
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach korzystniej wynająć specjalistyczną firmę, która zajmuje się taką instalacją. Także w innych okolicznościach, gdy montujemy przykładowo oprawy led schodowe, być może potrzebna będzie fachowa firma. W sytuacji, gdy montujemy taśmy LED w szafkach jest to bardzo proste. Trzeba tylko zakupić gotowy zestaw do montażu, dostaniemy tego typu w większości ze sklepów branżowych, żeby otrzymać pociętą taśmę na właściwą długość wraz z dodatkami, takimi jak zasilacz.