Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

O czym musi pamiętać każdy właściciel firmy? Oto wybrane pojęcia, które należy znać

  • Posted on: 14 November 2019
  • By: addmean
Jak się posiada własną firmę to zawsze musimy pamiętać o wielu kwestiach, które są najważniejsze, od nich bowiem jest zależne, czy w naszej firmie wszelkie prawne sprawy będą prowadzone jak należy.


Nie ma z takim czymś żartów, gdyż niekiedy przez przypadek jesteśmy w stanie sprawić sobie wiele kłopotów.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie pasjonujący, to zobacz stronę, która także publikuje pokrewne materiały. One niewątpliwie również Cię zaabsorbują!

Tego typu różnych terminów jest bardzo dużo, tak więc nie sposób ich opisać w jednym niezbyt długim artykule. Można jednakowoż wspomnieć o kilku bardzo istotnych.


paczki w magazynie
Author: anneheathen
Source: http://www.flickr.com


Tego typu pojęciem są podatkowe progi. Każdy podatnik, jaki rozlicza podatek dochodowy musi znać wysokość progów podatkowych. W ramach skali podatkowej mamy pierwszy i drugi próg podatkowy ((zobacz dodatkowe informacje)), od nich jest zależna wysokość podatku, który powinniśmy odprowadzić do Skarbówki. Wysokość różnorodnych progów wygląda następująco: pierwszy to 18%, drugi 32%.
drugi próg podatkowy
Author: Jake
Source: http://www.flickr.com


Pierwszy jest dla podatników, którzy w danym roku podatkowym nie mieli dochodów wyższych niż 85 528 zł. Po przekroczeniu tej kwoty obowiązuje drugi próg, który nie płacimy jednak od całych dochodów, lecz od kwoty przekraczającej 85 528 zł. Następnym ciekawym pojęciem jest przedawnienie długu (ważny link), czyli dług, który przestaje być obowiązujący po określonym czasie.

Kliknij bez wahania ten link - umieszczone w tym miejscu uwagi na temat z pewnością będą dla Ciebie interesujące - tyczą się podobnej problematyki.

Jeśli mamy tego typu sytuację, to jest możliwe, iż nie będziemy musieli spłacać długu, jaki utworzył się jakiś czas temu.


Każdy właściciel firmy także musi mieć na uwadze, że kontrola skarbowa (ważna strona) możliwa jest zawsze, tak więc musimy mieć porządek w dokumentacji, powinniśmy uczciwie oraz uważnie wykonywać różnorodne transakcje. Należy mieć najlepszego specjalistę, jaki nad tym będzie panował.