Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

O czystym powietrzu marzą tak mieszkańcy wielkich miast, jak i fachowcy pracujący w zakładach albo na budowach

  • Posted on: 14 November 2019
  • By: addmean
O czystym powietrzu rozprawiają tak ekolodzy, jak i posłowie i senatorowie czy zwyczajni obywatele. Współcześnie dużą wagę przywiązuje się przeważnie do tematu nadmiernej emisji spalin i gazów cieplarnianych, a także smogu. Jeśli mówimy o potrzebie poprawy jakości dolnych warstw atmosfery, to w większości przypadków na względzie mamy takie miejscowości, jak Kraków, gdzie najmłodsi i starsi oddychają bardzo zanieczyszczonym powietrzem. Natomiast koncentrując się nade wszystko na ekologii, kompletnie zapominamy o halach fabrycznych, gdzie monterzy nierzadko muszą wdychać drobinki przeróżnych substancji albo opary lakierów, gdyż pracodawca nie zadbał o odpowiednią wentylację określonego pomieszczenia.


Czterdzieści lat temu na masową skalę wykorzystywano szkodliwy azbest do produkcji np. eternitu, a mężczyźni pracujący w tych zakładach zapadali na poważne choroby. Współcześnie kładzie się o dużo większy nacisk na zdrowie podwładnych, chociaż jeszcze nie wszystkie spółki dysponują najnowszą infrastrukturą - czytaj o macie filtracyjnej. Jedną z najistotniejszych kwestii na pewno jest skonstruowanie systemu wentylacji.

By działał on bez zastrzeżeń, musi być wyposażony w bardzo dobrej jakości maty filtracyjne. Wykonane z trudno palnych materiałów, np. włókien poliestrowych, spełniają wszelkie europejskie normy. Mata dostępna w sprzedaży najczęściej jest drobiazgowo opisywana, a dane techniczne obejmują tak jakość filtracji, gramaturę, jak i maksymalną temperaturę pracy - czytaj więcej o Iow Trade. Dobrze dobrane włókniny filtracyjne stają się najlepszymi sojusznikami w walce z zanieczyszczeniami, także w specjalistycznych lakierniach - maty filtracyjne instalowane bywają w sufitach tzw. kabin lakierniczych.
filtr
Author: Zehnder
Source: Zehnder


Omawiając wątek jakości powietrza powinniśmy koniecznie powiedzieć kilka słów o trudnej pracy na placach budowy. Tutaj murarze bądź cieśle bywają narażeni na mnóstwo niebezpieczeństw, w tym także na pylicę. Powietrze pełne mikroskopijnych ziarenek piasku lub innych materiałów budowlanych staje się szkodliwe nawet dla pojazdów ciężarowych. Stąd inżynierowie musieli zatroszczyć się o to, żeby silniki aut były odpowiednio chronione.

Zobacz więcej porad w serwisie - rzucą nowe światło. Bez obaw - one dotyczą pokrewnej tematyki, zatem również Cię zainteresują.Filtr powietrza donaldson idealnie zdaje egzamin w tak ekstremalnych warunkach. Aby przedłużyć jego trwałość, sprzedawcy oferują zakup dodatkowych akcesoriów, np. fartucha zabezpieczającego. Ważne jest także to, żeby regularnie, czyli zgodnie wytycznymi podanymi przez producenta, wymieniać zużyte wkłady.

Czyżby komentarze z www były aż tak ciekawe, że masz ochotę stworzyć własny? Namawiamy Cię gorąco. Będzie to dla nas wielka pomoc.

Tylko tak zabezpieczony silnik auta ciężarowego będzie mógł działać długie lata, a przecież jego wymiana bądź naprawa zawsze bywa związana z niemałymi wydatkami.