Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

O jakich sprawach trzeba pamiętać wybierając rusztowanie? Czy można na tym zaoszczędzić?

  • Posted on: 23 May 2021
  • By: addmean
Kiedy wybieramy typ rusztowania musimy bardzo dokładnie określić, jakie części tej konstrukcji będą nam niezbędne, a z których będziemy w stanie zrezygnować. Wszystko zależne jest od tego, jak dobrze to przemyślimy, ile finansowych środków na to przeznaczymy, bo z jednej strony wybór rusztowania może wydawać się bardzo drogą inwestycją, ale jednak przy nawet niewielkiej ilości wysiłku można zmniejszyć te koszty.


Dużo oszczędzimy, gdy wybierzemy posty drewniane, aniżeli te stalowe.
tworzywo
Author: Crinklecrankle.com
Source: http://www.flickr.com/photos/garden_and_landscape_design_products/3295661892/


Co istotne wspomniane rusztowanie nie traci na funkcjonalności, gdyż zyskamy oszczędności na produkcie. drewno będzie tańsze niż stal, a jeżeli nic nie stracimy jeżeli zdecydujemy się na ten pierwszy materiał, to po co dopłacać. Oczywistą informacją też może być to, że wysokie rusztowanie powoduje wyższe koszty.

Jeśli chcesz znaleźć kolejne artykuły wiążące się z opisywanym tu zagadnieniem, zobacz ofertę w serwisie (http://infinitex.pl/elementy-mocujace-zaroodporne/) prezentującym pokrewne dane.

Tak się dzieje, gdyż należy kupić większa ilość komunikacyjnych podestów, a to dosyć istotnie podnosi cenę rusztowania.


Spore oszczędności można uzyskać zrezygnowawszy z podestu komunikacyjnego na pierwszym poziomie rusztowania. Zamiast niego możemy po prostu tam wykorzystać swojej drabiny. Poszukując oszczędności nie zapominajmy jednakże, by nie przesadzić w inną stronę – wybrać częsci, jakie nie będą spełniać zasadniczych zasad i przepisów.


Orzechowa kolekcja drzwi marki Classen
Author: Classen
Source: Classen


Pewne mniej kosztowne rusztowania (Bautec - wypożyczalnia rusztowań łódź) nie mają burftowych desek, poręczy czy też podestów komunikacyjnych, a znaczy to, że są one wadliwe oraz można mieć kłopoty, jeżeli pojawi się inspekcja kontrolująca stan budowy oraz zabezpieczeń.
Ponadto, wadliwa budowla to dużo większe niebezpieczeństwo dla pracujących tam osób, a więc zawsze bardzo dokładnie to kontrolujmy, żeby nie zrobić sobie zupełnie niepotrzebnych problemów.