Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ochrona i zabezpieczanie plonów pochodzących ze środowiska naturalnego

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Zbliża się właściwy czas na to, aby pomyśleć o zabezpieczeniu zbiorów. Jeśli nie zostało to jeszcze zrobione, trzeba przystąpić do działania. W trakcie posiewu doglądamy pola, odpowiednio nawozimy, rozpylamy środki wspomagające wzrost, a gdy przychodzi okres zbiorów, ziarno należy stosownie składować.

zboża
Author: Kathy Zinn
Source: http://www.flickr.com
Wiele jest firm, które zajmują się ochroną i wzbogacaniem terenów uprawianych przez rolników. Fumigacja, jako proces, może się odbywać na wielu płaszczyznach. W przypadku pól uprawnych, fumigacja zboża polega na zastosowaniu związków gazowych do nadzorowania rozwoju populacji szkodników. Odnosi się to jednocześnie na owady, jak i gryzonie - oferta gazowania zboża. Używane w tym celu fumiganty są związkami chemicznymi, które przy założeniu, że zachowana jest odpowiednia temperatura i ciśnienie, w stanie lotnym, powodują śmierć organizmów żywych zagrażających zbiorom polnym. Aby cały zabieg przebiegał prawidłowo, powinna być zachowana odpowiednia koncentracja i proporcje stosowanych substancji. Co udowadnia grupa badaczy z Katedry Entomologii Stosowanej w Warszawie, istnieją realne perspektywy stosowania ozonu do procesu występującego pod nazwą - fumigacja zboża. Kilka lat temu odbyła się konferencja poświęcona właśnie temu tematowi.

Czy pragnąłbyś zbadać wątek opracowany w tym tekście? Jeżeli jesteś za, to czytaj pod adresem (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/remonty-komor/) nowe interesujące wiadomości.

W trakcie narady prezentowane były wszechstronne modele działania oraz stosowania generatorów ozonu. Omawiano problemy i możliwości, a wszystko to z punktu widzenia różnych naukowców. Jak się okazuje, typowa fumigacja zboża stosowana jest przede wszystkim do zwalczania szkodników szerzących się w magazynach.

Odwiedź ten odnośnik - to naprawdę świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaabsorbuje! Nie czekaj więc i zobacz już teraz!

Fumiganty będące obecnie w użyciu są w stanie efektywnie przeniknąć do traktowanego nim materiału, jak i wydajnie go opuścić.Procesom tego rodzaju poddaje się zbiory rolnicze, takie jak: pszenica, kukurydza, ryż, jęczmień, żyto, owies, gryka, proso, ale także mąka i jej przetwory.
Fumigacja zboża, jako metoda, wydaje się być uzasadniona pod względem gospodarczym. Można zauważyć jej bardzo dobre efekty w sytuacji, gdy zastosowanie związków owadobójczych nie jest możliwe. Aczkolwiek, z innej perspektywy, fumigacja zboża nie jest pozbawiona toksyn, dlatego też wymaga stosowania specjalnych środków bezpieczeństwa w trakcie wykonywania pracy. W dodatku, jedynie uprawnione instytucje mają możliwość wykonywać taką metodykę. Zobacz firmę ratmar.com/kontakt