Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ocieplenie dachu, dlaczego odgrywa tak duża rolę?

  • Posted on: 22 May 2020
  • By: addmean
Rosnące w szybkim tempie rachunki za energię skłaniają inwestorów do stawiania domów energooszczędnych. Wyższe koszty, które trzeba ponieść w trakcie powstawania domu zwracają się niemal w każdym przypadku, dlatego też budownictwo energooszczędne zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. Przede wszystkim, dom energooszczędny wyróżnia się optymalną izolacją akustyczną i cieplną, na co ma wpływ wiele czynników: kształt domu, liczba kondygnacji a także kształt i wielkość dachu.


Dach pokryty papą izolacyjną
Takie domy muszą mieć jak najprostszą formę. Albowiem bryła budynku ma wpływ na kształt dachu, on również powinien być oszczędny w formie - zapewnia to jak najmniejsze straty energii. Dobrze gdy jest dwuspadowy, jednospadowy tudzież płaski. Obecnie wielką popularnością cieszą się projekty domów z dachem dwuspadowym, albowiem są to domy funkcjonalne a przy tym stosunkowo niedrogie.

Jeśli chcesz odkryć kolejne dane na taki temat, zobacz tekst na stronie, a z pewnością on także będzie dla Ciebie szczególny!Pamiętajmy, że im mniejsza jest kubatura dachu, tym straty ciepła okażą się niższe. Z tej przyczyny, lepiej jest zwiększyć powierzchnię użytkową domu, rozbudowując go wzwyż, niż stawiać rozłożyste budynki parterowe. Ogrzane powietrze ma tendencję do unoszenia się ku górze, toteż konieczna jest niezwykle staranna i grubsza niż w przypadku ścian izolacja dachu.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się styropapa - więcej. Co jest powodem tego stanu rzeczy? Głównie ze względu na fakt, iż sam montaż nie sprawia większych problemów, a tworzywo jest znakomitym izolatorem. Oprócz tego, jego cena jest naprawdę dosyć korzystna, co dla ogromnej większości inwestorów ma nie lada znaczenie.

Jeżeli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odnośnik do źródła (prymat.net/), który przeniesie Cię do witryny, gdzie przeczytasz interesujące informacje na ten temat.

Sporo osób decyduje się także na izokliny, które stanowią doskonałe uzupełnienie docieplenia dachów.

Doczytaj:


styropian
Author: Saarpor
Source: Saarpor
Logiczne, jeżeli nie posiadamy wymaganej wiedzy w temacie ocieplania, a chcemy być pewni, iż podjęliśmy odpowiednią decyzję, powinniśmy o zdanie zapytać firmę, która będzie ocieplała dach. Jak zacząć poszukiwania ekipy dekarskiej? Pytajmy rodzinę, przeglądajmy oferty w sieci, wcześniej sprawdzając kwalifikacje przyszłych pracowników.