Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Odkurzacz do kominka – na co dzisiaj należy zwrócić uwagę podczas kupowania tego urządzenia?

  • Posted on: 23 May 2021
  • By: addmean
Kominek to bardzo nastrojowy element wyposażenia domu i mieszkania, który odznacza się dzisiaj dosyć dużym zainteresowaniem. Bardzo często wybierane są kominki gazowe oraz elektryczne, jakie nie wytwarzają problematycznych zabrudzeń, takich jak pył czy popiół.

kominek
Author: Arto Brick
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej lubiane są jednakże dalej kominki tradycyjne, otwarte, opalane drewnem. Planując ich montaż należy jednak pamiętać, że niezbędne jest regularne czyszczenie nagromadzonego w wyniku spalania drewna popiołu. Na szczęście, obecnie można wyposażyć się w odpowiedni odkurzacz do kominka (na przykład taki jak tutaj: odkurzacz do kominka od firmy Kaminer).

Zainteresowały Cię dodatkowe informacje przedstawione w naszym wpisie? Bardzo przyjemnie więc będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na opinię!

Do oczyszczania kominków w żadnym wypadku nie mogą być wykorzystywane normalne odkurzacze. Potrzebny jest specjalistyczny sprzęt albo specjalny separator, który sprawdza się zwłaszcza w odniesieniu do odkurzaczy centralnych.

zobacz na kaminer.pl
Author: Snapshots of The Past
Source: http://www.flickr.com
Co najważniejsze, nabywając odkurzacze kominkowe należy określić indywidualne możliwości finansowe. Na szczęście, takie urządzenie nie jest dużą inwestycją, gdyż jego koszty są dosyć niskie. Poza tym, podczas zakupów należy mieć na uwadze pojemność odkurzacza oraz jego jakość. Opinie o konkretnych produktach można z łatwością znaleźć dzisiaj w Internecie. Korzystanie z nich jest pomocne szczególnie w przypadku osób, które nie są pewne jaki model okażę się być zadowalającym zakupem. Niestety, nabywając sprzęt kiepskiej jakości należy się liczyć z tym, że nie będzie on umiał szybko usunąć wszystkich zabrudzeń z kominka. Czasami zdarza się, że z takich urządzeń wydobywa się pył, który zanieczyszcza pomieszczenie i powietrze, uniemożliwiając oddychanie. Właśnie z tego względu, jakość odkurzacza jest tak istotna. Urządzenie nie powinno z tego względu posiadać jakichkolwiek szczelin, a jego filtr powinien działać bez zarzutu.

W dodatku, w czasie zakupów koniecznie należy mieć na uwadze głośność pracy odkurzacza, zwłaszcza jeżeli jest się osobą wrażliwą na hałas. W sklepie można poprosić pracowników o zademonstrowanie funkcjonowania sprzętu, o ile jest taka możliwość. Podsumowując, osoby które mają kominek opalany drewnem koniecznie muszą się zdecydować na doskonałej jakości odkurzacz kominkowy, który nie będzie wytwarzał kłopotliwego pyłu.

Spójrz na portal oraz prześledź wpis (https://www.archipelag.pl/domy-z-antresola), który zapewne w całości Cię wciągnie, gdyż informacje tam umieszczone, przykuwają uwagę.

Jego obudowa powinna być możliwie jak najbardziej szczelna, a praca cicha, aby zapewnić maksymalny komfort pracy.