Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Odlewnictwo - bez wątpienia jedna z najtańszych metod produkcji przedmiotów

  • Posted on: 19 July 2021
  • By: addmean
Zaliczane jest do najstarszych technik wytwarzania wyrobów o wymaganej formie oraz właściwościach. Znane było bowiem już w czasach antycznych.
Odlewnictwo odegrało nadzwyczaj ważną rolę w rozwoju całej cywilizacji.


odlewy z mosiądzu
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu


W dobie XXI wieku również wywiera znaczący wpływ na rozliczne działy gospodarki naszego kraju. Odlewy z mosiądzu mają bogate zastosowanie w architekturze i przemyśle - mosiężne. Służą głównie do produkcji „elementów” technicznych bądż ozdobnych, takich jak na przykład: gałki drzwiowe, szyldy, rzeźby, medale, armatura, sprzęt odporny na działanie słonej wody, amunicja, okucia budowlane, itp. Natomiast odlewy aluminiowe (najlepsze odlewy aluminiowe) często wykorzystywane są w rolnictwie, motoryzacji. Wykonuje się je metodą odlewania ciśnieniowego. Do czego sprowadza się wspomniana technologia? Najprościej mówiąc to wtłaczanie ciekłego metalu do stalowej formy pod ciśnieniem od kilku do kilkudziesięciu magpaskali wytworzonym za pośrednictwem prasy odlewniczej.

Wejdź do serwisu autora, jeśli zainteresowały Cię informacje zawarte w naszym tekście. Tam znajdziesz o wiele więcej szczegółów.

Niepodważalnym atutem opisywanej wyżej metody jest bardzo duża dokładność wymiarowa, wydajność a także wspaniała jakość uzyskanych wyrobów. Trzeba zauważyć, że obecnie na popularbości zyskują odlewy kokilowe.
Charakteryzuje je szereg zalet. Do najważniejszych zaliczyć można zapewne: odporność na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych lub zużycie.