Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ogrzewanie hali – jaki sposób wybrać?

  • Posted on: 13 May 2022
  • By: addmean
Właściciele dużych powierzchni, takich jak m.in. magazyny zastanawiają się, w jaki sposób je ogrzać, aby było to opłacalne i przynosiło oczekiwane rezultaty. Pomieszczenia są duże, potrzebują faktycznie znacznej mocy grzewczej, a ciągłe wpuszczanie chłodniejszego powietrza z dworu niewątpliwie w tym nie pomaga. Najlepsze w takim przypadku są nagrzewnice, które skutecznie ogrzewają tego rodzaju obiekty dzięki nadmuchowi ciepłego powietrza. Istnieje kilka typów nagrzewnic i by podjąć odpowiednią decyzję warto je znać.

Pierwszą metodą na ogrzewanie magazynu i zarazem pierwszym rodzajem nagrzewnicy są te z zewnętrznym palnikiem olejowym. Są nadzwyczaj proste w montażu i mogą pracować w trybie przerywanym, zależnie od konkretnych potrzeb. Taka nagrzewnica potrzebuje właściwej wentylacji, aby dostarczyć do pomieszczenia świeże powietrze. Nadaje się do nawet największych magazynów i daje możliwość założenia termostatu, co pozwoli na automatyczne sprawdzanie temperatury. Jest dosyć kosztowna, ale wydatki szybko się zwracają.

Kolejny rodzaj to nagrzewnice z palnikiem odparowującym, które znakomicie sprawdzą się w mniejszych obiektach. Wymagają jednak chociaż kilkumetrowej instalacji kominowej dla skutecznej pracy urządzenia, w innym razie będziemy zmagać się z problemem złego spalania. Takie nagrzewnice są dosyć tanie oraz wydajne w swoim działaniu.
Oprócz tego dobrze wziąć pod uwagę nagrzewnice pracujące na paliwach stałych, jakie są - tak jak jak wcześniejszy model - bardzo sprawne oraz działają w oparciu o drewno, papier lub inne odpady produkcyjne, więc najlepiej jest zastosować je głównie w takich wytwórniach, jakie je wytwarzają (np.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj ofertę (https://wolplanposadzki.pl/wylewki-cementowe/), który Ci oferuje. Zapewne jest tym, czego już długo poszukujesz.

w drukarniach). Posiadają ręczny zapłon i zaliczają się do jednych z najtańszych modeli nagrzewnic.

Jaki sposób na ogrzewanie hali wybrać? Powinieneś zastanowić się nad własnymi potrzebami oraz przemyśleć przedstawione informacje, a z pewnością podejmiesz trafną decyzję i sprawisz, że wydatki powiązane z ogrzewaniem znacząco spadną, a w pomieszczeniach będzie panować wymagana temperatura. Najważniejszą kwestią jest wielkość pomieszczenia, od jakiej powinieneś wszystko uzależnić.

Teraz już wszystko wiesz więc – wybierz nagrzewnicę, która właściwie ogrzeje magazyn.