Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ogrzewanie pomieszczeń może negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Jak temu zaradzić? Okazuje się, iż jest sposób

  • Posted on: 17 July 2019
  • By: addmean
Nawilżanie powietrza jest konieczne zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy ogrzewanie sprawia, że powietrze w mieszkaniu staje się dość suche. Niektórzy błyskawicznie zauważają zmianę, ponieważ mogą pojawić się trudności z oddychaniem lub deficytem koncentracji, pozostali dopiero po czasie, a wtedy najbardziej widoczne objawy to wysuszone włosy czy problemy z cerą. Niestety, ogrzewanie ma niekorzystny wpływ dla zdrowia.
Nawilżacz
Author: Joseph Brent
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście istnieje na to metoda - nawilżacz powietrza - strona www. Ale jaki kupić? Jednymi z nich będą nawilżacze na kaloryfer. Innymi słowy – nawilżacze nieelektryczne. Ich budowa i działanie jest proste. To najzwyklejsze ceramiczne albo stalowe pojemniki, które służą do zawieszania na kaloryfer. Ciepło z grzejnika powoduje, iż woda umieszczona w nich zaczyna parować, a to sprawia, że delikatnie nawilża powietrze.

Jeżeli znalezienie dodatkowych danych na opisywany temat jest dla Ciebie bardzo istotne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę, na jakiej je na pewno zobaczysz.

Inny|, bardziej skomplikowany rodzaj, to nawilżacz parowy. Takie rodzaje tworzą ciepłą mgiełkę. Ich metoda funkcjonowania jest mało skomplikowana i przypomina zasadę działania nawilżaczy tradycyjnych. Woda znajdująca się w zbiorniku jest podgrzewana. Powietrze z zewnątrz, które napływa do nawilżacza, miesza się z cząsteczkami zimnej wody. Tak wytworzona mgiełka wyrzucana jest przez urządzenie do pomieszczenia. Para odznacza się sterylnością (podgrzewanie likwiduje bakterie), niewidoczna i łagodnie podnosi temperaturę w pomieszczeniu.Kolejny typ to nawilżacze ewaporacyjne. Tworzą zimną mgiełkę. Istotne jest, iż zamiast podgrzewacza mają bęben albo wkład z filtrem. Po wlaniu do urządzenia wody i włączeniu go, zasysane powietrze jest nawilżane i wyrzucane na zewnątrz za pomocą wentylatora. Dzięki temu powstaje niewidoczna, chłodna mgiełka.

zobacz
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Ostatni rodzaj, najbardziej nowatorski to nawilżacz ultradźwiękowy. Ultradźwięki to nic innego jak fale dźwiękowe o dosyć wysokiej częstotliwości. Ich drgania są niesłyszalne dla ucha człowieka, mogą je usłyszeć natomiast niektóre ze zwierząt domowych – psy, koty lub szczury. W takim sprzęcie, ultradźwięki wykorzystuje się do rozbijania cząsteczek wody oraz tworzenia mgiełki. Wydalana przez wentylator na zewnątrz mgiełka, w zależności od modelu, może być chłodna lub ciepła. Tego typu rozwiązanie jest zastosowane w większości modeli. W odróżnieniu od mgiełki wywarzanej przez nawilżacze parowe, jest zazwyczaj dostrzegana (ponieważ krople są dość spore). Większość nawilżaczy ultradźwiękowych ma wbudowany higrometr, który pozwala na kontrolę stanu nawilżenia. To który nawilżacz (zobacz|sprawdź nawilżacz parowy) powietrza kupimy jest zależne od naszych preferencji, niemniej warto zdecydować się na ten sprzęt.