Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Ogrzewanie zimą. Systemy grzewcze mieszkań – czy to rozwiązanie nowatorskie?

  • Posted on: 26 May 2022
  • By: addmean
Wiele osób szuka najrozsądniejszego sposobu grzania mieszkania, które rzeczywiście będzie idealne pod względem kosztów montażu samej instalacji, kosztów użytkowania lub bezobsługowości itp. Czy ogrzewanie pompą ciepła wpisuje się w jedno z optymalnych rozwiązań?
cieplna pompa
Author: Peter Stevens
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście na początku pojawia się pytanie, jak to właściwie działa? Skoro pompy ciepła zużywają energię odnawialną, uzyskiwaną z przyrody (słońca, wody, powietrza), czy będą dobrze służyć niezależnie od tego, czy zima będzie długa i mroźna, czy lekka? Jeśli mówimy o optymalnym ogrzewaniu, mamy na myśli równomierne rozłożenie ciepła w całym naszym wnętrzu, możliwość zaprogramowania temperatury, którą chcemy mieć na stałe na przykład w łazience i sypialni, a chcemy żeby była ona inna niż w salonie.

Przydałyby Ci się dodatkowe wątki (https://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/) na opracowany tutaj temat? Nie ma problemu - musisz wejść w poniższy link i tam znajdziesz ogrom interesujących szczegółów.

Czy to zadziała jeżeli zainwestujemy w ogrzewanie pompą ciepła? Okazuje się, że tak, bo naprzeciw wychodzą rozwiązania nowoczesne, ale sprawdzone. Przede wszystkim należy zadbać o to, aby instalacja pompy ciepła była dobrze pomyślana (kliknij i zobacz ofertę). By nie było zbyt dużych strat ciepła, a maszyny, takie jak sama pompa, kolektory i kotły kondensacyjne, dobrze narysowane i umiejscowione. Pomogą w tym precyzyjne kalkulacje przygotowane przez fachową firmę. Co więcej, odpowiednio zaprogramowana pompa pozwala znacząco obniżyć wysokość opłat. Początkowo rzeczywiście decyzja o tym, żeby zdecydować się na ogrzewanie pompą ciepła, może być odwlekana, ponieważ powstrzymywać może nas dość wysoka cena urządzenia i całej instalacji, bo może wynosić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych (z włączonym w to montażem i z budową wymiennika ciepła).

Jeśli są jakieś fascynujące Cię zagadnienia na przedstawiany temat, to wejdź na omówienie, ono zapewne Cię zaciekawi.

Jednak przy decyzji przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę to, że na raz to większy wydatek, ale zapewni on długoletnie korzystanie z funkcjonującego w naszym domu systemu grzewczego. Nie tworzy on również wysokich kosztów w trakcie pracy, chociaż potrzebuje stałego źródła energii elektrycznej.poznaj szczegóły
Author: Chan Bliss
Source: http://www.flickr.com
Dobrze rozrysowana instalacja pompy ciepła (pompy cieplne Nanoterm) zwraca kilka razy więcej ciepła niż włożono do niej energii elektrycznej, bo zabiera ciepło z gruntu i, po zwiększeniu temperatury w pompie ciepła, wraca do grzejników. Ogrzewanie jest bezobsługowe, pewne i czyste, czyli jednym słowem nowoczesne.