Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Opracowanie sobie projektu budowlanego na pierwszej lepszej ziemi, nie jest takie proste jak nam się wydaje.

  • Posted on: 20 June 2020
  • By: addmean
Każde zamierzenie jest oczywiście realne, ale wyłącznie pod warunkiem, że do tego będą odpowiednie predyspozycje. W sytuacji gdy podejmujemy swoje prywatne budowy, to badania ziemi nie są aż tak precyzyjne jak w sytuacji budowli użytkowych. Stawianie lokalu, chociaż powinno realizować pewne normy, to w wielu innych kwestiach wykonujemy to wyłącznie na swoją odpowiedzialność.

Dlatego, często nawet zdajemy sobie sprawy o rozmaitych niebezpieczeństwach, jakie czyhają na nas ze strony przyrody. A wzorcem takiego niebezpieczeństwa może być na przykład niestabilny grunt, na którym chcemy postawić fundament.

Jeżeli zamierzamy uniknąć takich niepewności, opłaca się wykonać specjalne badanie zagęszczenia gruntu.budowa tarasu
Author: LIBET
Source: LIBET
Jest to usługa wykonywana przez firmę geotechniczną, która jest robiona na indywidualną prośbę - . Ale dzięki temu dowiemy się, czy grunt, na którym chcemy wybudować swój budynek mieszkalny, faktycznie jest bezpieczny. W innym przypadku możemy doprowadzić do tego, iż nasz budynek zacznie na przykład osiadał na gruncie, przez co każda ściana będzie się powoli odchylać.

Oczywiście rzadko kiedy spotykamy się ze skrajnym upadkiem poszczególnego budynku, to jednak wszelkie uszczerbki i rysy w murach nie dzieją się bez przyczyny. Wzorcem zaniechań ze strony inwestorów było chociażby wybudowanie swoich domostw na aktywnych urwiskach, które rzeczywiście po dłuższym momencie spełzały na dół. Przy opcjonalnie istotniejszych budowach potrzebne mogą okazać się również odwierty (odwierty - link) geotechniczne - .

Kliknij w link i przejdź na stronę autora. Tam odnajdziesz dużo szczegółowych wiadomości na przedstawiony tutaj zajmujący temat.


Tego typu weryfikacje ziemi faktycznie pochłaniają sporo funduszy, ale umożliwiają precyzyjne zobaczenie gleby, dosłownie w każdej kwestii. Najistotniejsze jest to, żeby zapobiegać wszelkim ewentualnym zagrożeniom, zwłaszcza jeśli będzie chodziło o zainwestowane setki tysięcy złotych. Jest to na pewno w pierwszej chwili frustrujące, jednak można tylko przeliczyć przyszłościowe koszty w wyniku takich poważnych nieprawidłowości i od razu wychodzimy na plusy.