Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Płytki ceramiczne do łazienki i nie tylko

  • Posted on: 11 September 2020
  • By: addmean
mozaika
Author: reebs'
Source: http://www.flickr.com/
Łazienka jest miejscem, gdzie przebywa się przez wiele czasu podczas dnia.
Wykonuje się w tym miejscu właściwie wszelkie czynności należące do codziennej higieny. Niezależnie od tego, czy posiada się małe pomieszczenie czy salon kąpielowy, w którym do wyposażenia należyluksusowa wanna oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to pomieszczenie bardzo ważne. Istotne jest więc, by było urządzone w sposób estetyczny, bezpieczny i podporządkowany indywidualnym gustom dotyczącym stylu czy kolorystyki. Jednym z najistotniejszych materiałów składających się na klimat łazienki są płytki ceramiczne. Płytki łazienkowe stosujesię zarówno jako podłogi, jak i pokrywają ściany. W obydwu przypadkach celem jest uniknięcie zawilgocenia ścian i podłoża, czym mogłoby skutkować wykorzystanie właściwych dla innych pomieszczeń rozwiązań. Jak kłaść płytki w łazience?

Sposób kafelkowania uzależniony jest od kilku czynników, jak na przykład od wymiarów oraz kształtu łazienki, jak również od typu kafelków. Dwie najważniejsze metody to kafelkowanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób stosuje się w pomieszczeniach o kształtach równych, natomiast drugi – w tych nieforemnych.

Kliknij zamieszczony poniżej odsyłacz prowadzący do podobnego opracowania - ono bez wątpliwości także będzie dla Ciebie emocjonujące.

Trzeba pamiętać o poprawnym i dokładnym ustaleniu wymiarów pomieszczenia. Sam proces nie jest bardzo trudny. W przypadku niestandardowych rodzajów kafelków, jak na przykład mozaika szklana, zmienia się także sposób kładzenia, choć nieznacznie. Do potrzebnych narzędzi zaliczają się klej, fuga, piła do płytek, krzyżyki dystansowe oraz szpachelka. Rodzaje płytek

Występuje bardzo bogaty wybór zarówno fabryk oferujących kafelki, jak i samych ich rodzajów. Sporą popularnością|Dużym powodzeniem cieszą się płytki typu Vives Mugat, występujące w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Charakterystyczny dla tego produktu jest jego połysk. Najchętniej wybierane są w wersji białej (Blanco). Dostępne są także produkty wielu zagranicznych producentów, które również stają się coraz bardziej powszechne. Należy do nich między innymi wykonawca szerokiego asortymentu produktów ceramicznych i nie tylko, włoska firma Novabell. Dostępnych jest również wiele produktów polskich firm.
Author: Rufus