Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Płytki ceramiczne do łazienki i nie tylko

  • Posted on: 15 February 2021
  • By: addmean
mozaika
Author: reebs'
Source: http://www.flickr.com/
Łazienka jest miejscem, gdzie przebywa się przez wiele czasu podczas dnia.
Wykonuje się w tym miejscu właściwie wszelkie czynności należące do codziennej higieny. Niezależnie od tego, czy posiada się małe pomieszczenie czy salon kąpielowy, w którym do wyposażenia należyluksusowa wanna (wanny wolnostojące czarne) oraz kabina prysznicowa z hydromasażem, jest to pomieszczenie bardzo ważne. Istotne jest więc, by było urządzone w sposób estetyczny, bezpieczny i podporządkowany indywidualnym gustom dotyczącym stylu czy kolorystyki. Jednym z najistotniejszych materiałów składających się na klimat łazienki są płytki ceramiczne. Płytki łazienkowe stosujesię zarówno jako podłogi, jak i pokrywają ściany. W obydwu przypadkach celem jest uniknięcie zawilgocenia ścian i podłoża, czym mogłoby skutkować wykorzystanie właściwych dla innych pomieszczeń rozwiązań.

Jak kłaść płytki w łazience?


Sposób kafelkowania uzależniony jest od kilku czynników, jak na przykład od wymiarów oraz kształtu łazienki, jak również od typu kafelków. Dwie najważniejsze metody to kafelkowanie prosto oraz w karo. Pierwszy sposób stosuje się w pomieszczeniach o kształtach równych, natomiast drugi – w tych nieforemnych. Trzeba pamiętać o poprawnym i dokładnym ustaleniu wymiarów pomieszczenia. Sam proces nie jest bardzo trudny. W przypadku niestandardowych rodzajów kafelków, jak na przykład mozaika szklana, zmienia się także sposób kładzenia, choć nieznacznie.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest rzeczywiście praktyczna oferta (https://www.archipelag.pl/projekty-domow/blizniaki), dotycząca wartościowych artykułów. Zapoznaj się z nią teraz.

Do potrzebnych narzędzi zaliczają się klej, fuga, piła do płytek, krzyżyki dystansowe oraz szpachelka.

Rodzaje płytek


Występuje bardzo bogaty wybór zarówno fabryk oferujących kafelki, jak i samych ich rodzajów. Sporą popularnością|Dużym powodzeniem cieszą się płytki typu Vives Mugat, występujące w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Charakterystyczny dla tego produktu jest jego połysk. Najchętniej wybierane są w wersji białej (Blanco). Dostępne są także produkty wielu zagranicznych producentów, które również stają się coraz bardziej powszechne. Należy do nich między innymi wykonawca szerokiego asortymentu produktów ceramicznych i nie tylko, włoska firma Novabell. Dostępnych jest również wiele produktów polskich firm.


Author: Rufus