Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Piękne kwiaty z Praszki

  • Posted on: 3 August 2022
  • By: addmean
Praszka - nieduża miejscowość w województwie opolskim. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Można odnieść wrażenie, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest doskonale działającym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mieszczą się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny do pakowania i jeszcze kilka zakładów.
Chryzantemy
Author: http://www.flickr.com
Source: http://www.flickr.com
A w odległości ledwie pięciu kilometrów trafimy na coś zgoła innego. Mieści się tam uprawa kwiatów chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w naszych okolicach. Z pewnością warto wybrać się tam, choćby po to, by zobaczyć to na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, kiedy to mamy możliwość podziwiać najpiękniejsze okazy i nowe odmiany.

Nie tylko na cmentarzW naszym kraju chryzantemy cieszą się największą popularnością na przełomie października i listopada, kiedy to ustawiamy je na mogiłach. To wielka szkoda, że są tak mocno kojarzone jako ”kwiaty na grób”, dlatego, że rośliny te sprawdzają się doskonale w charakterze ozdoby ogrodów i tarasów. Są o wiele bardziej wytrzymałe niż najczęściej kupowane pelargonie i surfinie.

Jesienny czar chryzantem
Author: ankakay
Source: http://www.flickr.com/photos/ankakay/2939869819/
Jest ogromną liczbę gatunków tych kwiatów, a wszystkie są niezwykle dekoracyjne. Można wybierać z dużej palety odcieni - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Można znaleźć rośliny o malutkich kwiatkach, tych w średnim rozmiarze a także wielkich jak męska pięść. Tworzą przepiękne kolorowe kule w donicy i nie można od nich oderwać wzroku.

Chryzantemy na lato

Kwiaty te kojarzą się nam zazwyczaj z jesienią, a jest wiele pięknych odmian letnich, które właśnie w tej chwili kwitną obficie i wspaniale.

Jeżeli poszukujesz najlepszej obecnie oferty na rynku, spójrz na ofertę a na pewno tu ją od razu zobaczysz i z przyjemnością z niej skorzystasz.

Może warto zastanowić się nad udekorowaniem tarasu albo ogrodu właśnie chryzantemami?

W naszym kraju z roku na rok lata są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura jest wyższa, więc trudniej nam dbać o kwiaty. Nawet podlewane kilka razy na dzień, często usychają i tracą znacznie na urodzie. A chryzantemy to kwiaty zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeżeli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz ogród będzie wyglądał wspaniale przez całe lato.