Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Planujemy instalację elektryczną w domu – kilka wskazówek

  • Posted on: 7 February 2021
  • By: addmean
Często przy wykonawstwie inwestycji budowlanej pamiętamy o praktycznym rozmieszczeniu drzwi, dobrej wielkości danych pomieszczeń, lub umiejscowieniu schodów w dogodnym miejscu, lecz zapominamy o tak ważnych rzeczach, jak rozmieszczenie gniazd elektrycznych, albo źródeł światła.
przenośne generatory prądu
Author: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Source: http://www.flickr.com
Złe rozmieszczenie instalacji elektrycznej ujawnia się dopiero w czasie użytkowania nieruchomości, a wtedy przeprowadzenie zmian jest o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne, bo na przykład trzeba skuć świeżo pokrytą farbą ścianę. Zadbanie o fachowe projekty elektryczne już w chwili wykonywania pierwszych prac budowlanych to zaoszczędzenie sobie kłopotów oraz zapewnienie sobie domu funkcjonalnego, wygodnego w codziennym użytkowaniu. Projektu instalacji elektrycznej nie przygotujemy sami – po pierwsze dlatego, że brakuje nam znajomości tematu, dwa, że nie posiadając doświadczenia i odpowiedniej wiedzy, trudno nam założyć niektóre okoliczności. Doświadczony specjalista, mający za sobą wiele stworzonych projektów, jest np. świadom, że trzeba zawsze zainstalować w pomieszczeniach większą ilość gniazd, niż potrzebujemy w danej chwili, bo wraz z biegiem lat, w każdym domu pojawiają się kolejne sprzęty elektryczne.Jaki pożytek dają projekty elektryczne? Biorą pod uwagę wszystkie nasze obecne i przyszłe potrzeby, dotyczące zarówno elektryki wewnętrznej, jak i na zewnątrz. Sporo osób zapomina o tym, że zapotrzebowanie na światło, lub źródło prądu, istnieje nie tylko wewnątrz domu, ale także w pozostałej części posesji, między innymi na podjeździe, czy w garażu. Ponadto, kompetentny projektant podpowie, w których miejscach najlepiej umieścić gniazda w kuchni, pokoju, albo łazience.

przekaźniki termiczne
Author: Dr. Martin Von Nostrand
Source: http://www.flickr.com
Umiejętne ulokowanie gniazd oraz oświetlenia sprawi, że wykonywanie codziennych czynności stanie się łatwiejsze, a my nie będziemy narażeni na brzydki widok kabli i przedłużaczy, ciągnących się wzdłuż podłóg. Poza sprecyzowaniem odpowiedniej ilości gniazd i ich najlepszej lokalizacji, trzeba również przeanalizować kwestię przydziału mocy – niewiele osób wie, że niektóre urządzenia elektryczne potrzebują większej mocy, niż otrzymamy w przydziale.

Fascynuje Cię prezentowany artykuł? Jeżeli tak, to bez zwłoki kliknij tutaj - ta oryginalna wiadomość (bmeters.pl/pl/wodomierze_i_liczniki_wody/245/) proponuje zbliżoną problematykę.

Elektryk dokona wszystkich koniecznych obliczeń i zaproponuje optymalne rozwiązania.