Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Podstawowe informacje o zabezpieczeniach przepięciowych w typowych układach fotowoltaicznych.

  • Posted on: 16 April 2020
  • By: addmean
Energia słoneczna jest coraz chętniej używana przy zasilaniu elektrycznych urządzeń. Oczywiście nie bezpośrednio, ale po przetworzeniu za pomocą specjalnych ogniw. A że jest ona praktycznie nieograniczona i nie powoduje zanieczyszczeń przyrody, to popularność jej cały czas wzrasta.

Na całym świecie otwierane są
prąd
Author: Frerk Meyer
Source: http://www.flickr.com
przemysłowe elektrownie, mające moce wystarczające do obsłużenia niedużego miasta, jak również prywatni właściciele domów montują panele na dachach ma swoje własne potrzeby. Jak wychodzi w praktyce, nawet w naszym klimacie takie panele będą się sprawdzać, wymagają jedynie odpowiedniego montażu. Zasada ich funkcjonowania jest niezwykle prosta. Fotowoltaiczne ogniwa pod wpływem padających promieni słonecznych zaczynają produkować nieduży prąd.

Czy masz ochotę poznać dodatkowe porady? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (fmk.pl/podajniki-slimakowe/) podobne informacje odnoszące się tej sprawy - odsyłacz jest tutaj.

Jedno ogniwo tego prądu nie da jakoś dużo, lecz połączenie ich w cały zespół pozwala na otrzymanie całkiem pokaźnej. Otrzymany prąd stały należy przekształcić przy pomocy w prąd zmienny mający odpowiednie parametry, jaki jest później oddawany do elektrycznej instalacji żeby można było z niego korzystać. Pomimo tego, że samo działanie jest bardzo proste, to taka instalacja będzie wymagała odpowiedniego wyposażenia w niezbędne urządzenia i zabezpieczenia - więcej informacji o ochronnikach przepięciowych. Szczególnie istotna będzie ochrona przeciwprzepięciowa, ponieważ nawet daleki piorun spowodować może poważne zakłócenia.W pierwszej kolejności używa się więc różnego rodzaju ograniczniki fotowoltaika - do strony, które mają za zadanie chronić instalację przed chwilowymi przepięciami jakie czasem się pojawiają w instalacji elektrycznej. Przy tego typu instalacjach używane są dwa ograniczniki, to znaczy jeden po stronie prądu zmiennego, a drugi stałego.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej stronie wiadomości są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło (http://magross.pl/kluber/wolfrakote-top-paste/), które zostało wykorzystane do stworzenia tego artykułu.

Przy projektowaniu układu dużą rolę odgrywa, czy na dachu będzie się znajdował piorunochron, czy też nie, i jakiego rodzaju ochronnik przepięciowy będzie konieczny do zainstalowania. Do sprawy ograniczenia przepięć trzeba podejść bardzo rozsądnie, ponieważ niewłaściwe wykonanie całej instalacji może być przyczyną rozmaitych kłopotów, a w skrajnym przypadku nawet pożaru.