Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Pogawędki maszyn

  • Posted on: 11 July 2019
  • By: addmean
W obecnych czasach przemysł nie może sprawnie funkcjonować bez komunikacji i przesyłu danych. W tym celu wykorzystywane są rozmaite systemy komunikacji przemysłowej. Radiomodem, czyli modem radiowy, to urządzenie, które jest niezbędne wszędzie tam, gdzie nie można ułożyć tradycyjnego przewodu albo z jakichś względów jest to kłopotliwe lub zbyt drogie. W zależności od typu modułów, dane mogą być transmitowane na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów.
przemysł
Author: Grégory Tonon
Source: http://www.flickr.com


Ważną zaletą stosowania rozwiązań z zastosowaniem urządzeń radiowych jest ich zdolność pracy w układzie punkt – wielopunkt, co sprawia, że dane daje się przesyłać do kilku stacji bazowych, gdzie (w serwisie) są potem obrabiane.


W systemie komunikacji przemysłowej istotną rolę odgrywa też klawiatura. Ponieważ profesjonalna klawiatura przemysłowa zazwyczaj użytkowana jest w niełatwych warunkach, niekiedy w skomplikowanych warunkach atmosferycznych i jest narzędziem, na którym nieraz pracuje kilka osób, musi być trwała, bezawaryjna i odporna na warunki zewnętrzne. Klawiatury przystosowane do pracy na aplikacjach przemysł - https://www.arapneumatik.pl/k-12-przepustnice-klapowe-klapy-armatury-przemyslowej -owych, mają odpowiednią klasę szczelności i wytwarzane są ze stali odpornej na korozję lub z silikonu. Sprawdź: .
Systemy przetwarzania danych w przemyśle mogą pracować na wielu poziomach i dokonywać kontroli różnych obszarów. Przeprowadzają na przykład monitoring zmian środowiskowych. Do tego zadania stosuje się rozmaite urządzenia, na przykład czujnik przepływu powietrza lub czujnik wilgotności. Czujniki mogą też sterować różnego rodzaju systemy przeprowadzające operacjeprzemysłowe. Są to na przykład urządzenia, w których wykorzystywany jest mocny agregat hydrauliczny. Zalicza się do nich choćby prasy hydrauliczne, podnośniki, wiertnice, łuparki, windy lub dźwigi – w zależności od gałęzi przemysłu, w której pracują. Oprócz tego, że systemy przetwarzania danych sterują tymi urządzeniami, mogą również monitorować różne parametry ich pracy, a także przetwarzać i transmitować te dane.


Odkryj jeszcze więcej z branży: skuteczne oddymianie.