Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Pozwolenie na budowę garażu - a więc, czy bywa ono potrzebne - czy też nie?

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
Pragniesz zbudować garaż przy swoim domu, albo na własnej działeczce? Rozmyślasz nad tym, czy jest Ci potrzebne pozwolenie na tego garażu budowanie, czy też może wystarczy jedynie zgłoszenie tego faktu? Co warto wiedzieć na temat samej budowy wspomnianego garażu? To wszystko i jeszcze bardziej dużo bez najbardziej małego problemiku odnajdziesz wewnątrz naszego nowiutkiego - świeżutko napisanego - artykuliku!
Rękawice Garden PRO
Author: Husqvarna
Source: Husqvarna


klimatyzatory
Author: Elizabeth Anderson
Source: http://www.flickr.com


Budowanie garażu to w danych czasach powszechne i wspaniale znane "zjawisko". Wewnatrz tej chwili większa ilość person w Polsce, ma swoje "cztery kółeczka" (bądź dwa), dla których chce jak najlepiej, dla tego buduje garaż by schronić swoje "maleństwo" przed czynnikami zewnętrznymi (najbardziej często pogodowymi oraz przed złośliwością innego rodzaju person). Co jednak zrobić, kiedy już się zdecydujemy na budowę? Czy może pozwolenie na budowę garażu jest nam niezbędne? Otóż nie, a tak naprawdę nie całkowicie. Od końca 2015 roku, dzięki nowelizacji ustawy Prawka budowlanego, nie jest już wymagane składanie wielkich formalności urzędowych, lecz zdarza się, że należy zgłosić wspomniany fakt, przez formalne Zgłoszenie. Wewnątrz jakiego typu jednakże sytuacjach? Już rozmawiamy! Budowanie garażu wolno stojącego nie wymaga od napomkniętego już czasu bardzo wielu formalności.
Jeśli ów garaż(zobacz kominki wentylacyjne dachowe) posiada do 35 metrów kwadratowych oraz jest jedno piętrowy, ot to zgłoszenie wystarczy bez żadnego problemu, jeżeli jednakże ma w posiadaniu więcej kondygnacji oraz powierzchni, to wtedy musimy się starać o przyzwolenie na jego budowę. Dobrze jest zajrzeć do sieci i poczytać o owym zagadnieniu bardziej dużo, aby nie popełnić jakiegoś typu błędu!