Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Pozwolenie na zbudowanie

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
konstrukcja garażu bez względu na jego powierzchnię potrzebuje pozwolenia. Nie mają też ważności jego konstrukcja, ani surowiec, z którego zostanie wykonany.


droga
Author: Maurice Velati
Source: http://www.flickr.com


zainstalowana pompa ciepła
Author: Bryn Pinzgauer
Source: http://www.flickr.com
poddasze
Author: INDECO
Source: INDECO


W tym roku po raz kolejny wprowadzono zmiany w prawie budowlanym. Dzięki nim pozwolenia na budowanie zostały w części złagodzone, zwłaszcza w przypadku mniejszych inwestycji, bądź robót związanych z przebudową większych obiektów.


Jeśli planujemy budowę garażu wolno stojącego, nieodzowne będzie tylko zgłoszenie zamysłu jego wykonania, jeśli nawierzchnia zabudowy nie przewyższy 35m2, okaże się to budynek parterowy i nie będzie ich więcej aniżeli dwa na każde 500m2 powierzchni działki. Przy niespełnieniu choćby jednego z tych zastrzeżeń, budowa garażu niezbędne będzie pozwolenie na budowę garażu. W wypadku garażu stanowiącego dobudowanie do będącego już budynku mieszkalnego na zawsze z nim scalonego, potrzebne może być wykonanie pełnej specyfikacji, jak przy pozwoleniu na budowę. Pamiętajmy, że przestrzeń zabudowy oblicza się po zewnętrznym konturze murów budynku, jest ona zatem większa od powierzchni użytkowej.


W wypadku wiaty garażowej formalności wyglądają nieco odmiennie. Pominięta została tutaj bowiem procedura zgłoszenia zamierzenia konstrukcji.


Niezależnie od tego, czy wymagane jest zezwolenie na budowę, zgłoszenie, czy też nie obowiązują jakiekolwiek formalności, niezbędne jest użycie zarządzeń wypływających z rozporządzenia w sprawie wymogów technicznych jakim muszą odpowiadać budynki i ich usytuowanie.parkietypryczynicz.com.pl/ podłogi drewniane producentW szczególności odnosi się to do najmniejszych odległości owych obiektów od granic parceli przyległej.