Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Remontujesz dach - pomyśl o izolacji

  • Posted on: 6 August 2022
  • By: addmean
Współczesna technika coraz bardziej niweluje różnice pomiędzy dachówkami z betonu a dachówkami z gliny. Nie jest prawdą, że dachówki z betonu są mniej trwałe jak też o wiele bardziej podatne na poplamienia aniżeli gliniane - jeżeli rzecz jasna zestawiamy produkty od dobrego fabrykanta. Kluczowe różnice dotyczą wyglądu. Gdy zestawimy obie dachówki z bliska, wówczas spostrzeżemy, iż dachówka porcelanowa ma bardziej gładką nawierzchnię.

Ocieplanie domu
Różnice wizualne miedzy nimi widać również na skończonym dachu, ponieważ w większości wypadków dachówki ceramiczne mają np. trochę odmienne gąsiory. Kolejną kwestią będzie kolorystyka. Gdy postawimy na dachówkę glinianą, będziemy mogli wybierać ze znacznie większej gamy kolorystycznej - .

Jeśli chodzi o dachówki betonowe, to dominują zabarwienia tradycyjne: czernie, czerwienie. Toteż jeżeli marzy się nam wyszukany odcień pokrycia, to wśród dachówek betonowych będzie nam trudno taki spotkać. Na korzyść dachówek z betonu przemawia to, że zapewniają nieco wyższą izolację akustyczną, a również są bardziej „eko” niż porcelanowe, albowiem w procesie dostarczania materiałów, produkcji, ładowania jak także wysyłki zużywane jest wyłącznie 30% energii, którą eksploatuje produkcja dachówki porcelanowej. (izolacja dachu płaskiego) Ów ostatni aspekt ma także wpływ na niższe ceny dachówki betonowej, co w erze gospodarności zazwyczaj przemawia do nabywców.


W sprzedaży jest dostępna coraz to większa gama kolorystyczna dachówek. Dobierając barwę warto pokierować się nie tylko smakiem, ale również przepisami prawnymi. Zanim podejmiemy decyzję jaką dachówkę dopasować, dobrze jest zasięgnąć rady projektanta, ewentualnie realizatora. Rodzaj dachu powinien podołać nie tylko estetycznym wymaganiom, ale też być odpowiedni dla położenia działki.

Częstokroć okazuje się, iż ograniczenia wypływające z przepisów prawa skrupulatnie określają kąt nachylenia dachu, a także rodzaj albo barwę dachówki. Bez względu na to, który typ dachówki wybierzemy, ważne jest żeby był to produkt wysokiej jakości, od wypróbowanego producenta oraz aby budowę dachu polecić wykwalifikowanej ekipie, która zatroszczy się również o odpowiednie ocieplanie (ocieplanie pianką) pianką poliuretanową - .