Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Renowacja toalety - najczęstsze dylematy związane z remontowaniem

  • Posted on: 27 May 2022
  • By: addmean
remont umywalni to nie tylko kwestia doboru płytek. Powinieneś odpowiedzieć sobie na ważne pytania. Gdzie ułożyć przeciwwilgociową izolację? Co zrobić, aby nie kupować brodzika? Jak rozlokować źródła światła w toalecie? Czym zastąpić łazienkowy kaloryfer? Jak wykończyć ściany w toalecie?


komputer
Author: Karen Eliot
Source: http://www.flickr.com
Na wszelkich nawierzchniach, które będą narażone na kontakt z wodą warto położyć przeciwwilgociową izolację. Przy umywalce izolacja przeciwwilgociowa musi zaczynać się od posadzki i sięgać plus minus 50 cm nad baterię umywalkową oraz na boki poza jej brzegi. Naokoło prysznicowej kabiny zabezpieczenie ścian powinno sięgać przynajmniej 20 cm ponad miejsce umocowania prysznicowej słuchawki, chociaż dla pewności najlepiej zrobić je do samego sufITu. Z boku izolacja musi wystawać poza kabinę na pięćdziesiąt centymetrów.


panorama - budynek
Author: You Tube - Tomasz Szafarek
Source: http://www.flickr.com


wentylacja
Source: pixabay.com


Co zrobić, by nie montować brodzika? Możemy stosownie wyprofilować podłogę oraz zamontować w niej odpływ, ale uprzednio trzeba sprawdzić, czy tego rodzaju rozwiązanie uda się. Miejmy na względzie, że w każdym natrysku prócz izolacji podłogi Prycznicz - (podłoga jesionowa) powinna być wykonana izolacja ścian. Projektując oświetlenie umywalni, musimy pamiętać o podzieleniu go na funkcje – związaną z miejscem a także ogólną. Źródła światła możesz instalować nad zwierciadłem lub po obu jego stronach, tak ażeby poranny makijaż czy też golenie były łatwe a także przyjemne.


W czasie remontu umywalni można zmienić sposób jej grzania, zwłaszcza jeśli zainstalowany tam grzejnik zabiera zanadto wiele miejsca albo szpeci wnętrze. Doskonałym rozwiązaniem będzie ogrzewanie podłogowe. W toalecie ważna jest też sprawnie funkcjonująca wentylacja.