Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Rodzaje i sposoby wykorzystania zbiorników ciśnieniowych

  • Posted on: 11 May 2022
  • By: addmean
Wysokie ciśnienie gazów stosowane jest w wielu różnych miejscach. Typów urządzeń pneumatycznych jest dużo, wybrane z nich są bardzo pomocne w codziennym życiu. Sprężone powietrze jest przykładowo w tak popularnych towarach jak aerozole. Są to na przykład tak znane wszystkim dezodoranty w sprayu, odświeżacze powietrza czy przykładowo farby w aerozolu.


Z takimi produktami powinno się obchodzić się specjalnymi metodami, nie bez powodu na opakowaniach jest informacja na temat zakazu przekłuwania ich. Ze względu na to, że puszki tego rodzaju znajdują się pod ciśnieniem, przedziurawienie ich wiązałoby się ze sporym zagrożeniem. Rozmaite urządzenia ciśnieniowe hmlnosewicz.pl wykorzystywane są również w produkcji przemysłowej, jak również przykładowo w wodociągach.

Charakterystyka gaśnic

pompa
Author: Honda
Source: Honda
Jednym z najszerzej rozpoznawalnych urządzeń z gazem pod dużym ciśnieniem jest szeroko używana gaśnica. Jak wiadomo jest to urządzenie służące do eliminowania ognia i powstrzymywania go przed rozprzestrzenieniem. Gaśnice istnieją w wielu rodzajach, które służą do gaszenia rozmaitych elementów. Przykładowo gaśnica do gaszenia pożaru dokumentów ma całkowicie odmienną zawartość niż ta, która przeznaczona jest do ugaszenia pożaru urządzeń elektrycznych. Obydwie mają jednak dość zbliżoną konstrukcję opartą na sprężonym gazie. W ten sposób materiał gaśniczy może być wyrzucany z wielką siłą, co zapewnia większą efektywność gaszenia.


Zastosowanie w rurociągach i instalacjach uzdatniania wody

zbiornik
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Różnego rodzaju zbiorniki pod ciśnieniem mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przenoszenie gazu czy wody na wielkie odległości. Z tego powodu tego rodzaju urządzenia stosowane są przykładowo w rurociągach. Produkcja zbiorników ciśnieniowych (Zakład produkcyjny HML NOSEWICZ) musi więc przebiegać z najwyższą starannością i jest to zadanie bardzo odpowiedzialne. Urządzenia tego rodzaju stosowane są także przy procesach uzdatniania wody. Dzięki ich zastosowaniu woda (uzdatnianie wody) może być dokładnie przepuszczana przez różnego rodzaju filtry i tak staje się zdatna do picia. Zbiorniki ciśnieniowe są więc urządzeniami niezwykle przydatnymi, a wykorzystanie znajdują w najróżniejszych dziedzinach.