Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/orth-gipse.pl/includes/menu.inc).

Rok 2015 – czy to dobry moment do zainwestowania w kupno własnych czterech ścian?

  • Posted on: 4 August 2022
  • By: addmean
Kupienie swojego mieszkania to dzisiaj kategorycznie jedna z najważniejszych decyzji, którą podejmuje w życiu normalny Polak. Ceny nieruchomości w Polsce są na tyle duże, że niezbędne jest zaciągnięcie wysokiego kredytu hipotecznego, który później spłaca się przez znaczącą część życia, czasem nawet kilkadziesiąt lat. Czy w takim razie rok 2015 to najlepszy moment, aby nabyć swoje cztery ściany?


Specjaliści są zdania, że rok 2015 nie będzie znacząco różnił się na rynku mieszkaniowym od roku 2014, toteż jeżeli ktoś planuje inwestycje mieszkaniowe, jest to na pewno bardzo dobry okres na ich zrealizowanie. Czemu? Głównie ze względu na fakt, że ceny mieszkań od jakiegoś czasu utrzymują się na tym samym poziomie. Co więcej, banki bardziej przychylnie patrzą na klientów, którzy planują nabyć mieszkanie. Trzeba jednakże pamiętać, że w 2015 roku
nowe mieszkania
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
wymagane jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 10% wartości kupowanego mieszkania. Osoby, które nie mają takiej kwoty mogą skorzystać z rządowego programu pomocy, jakim jest coraz bardziej popularne Mieszkanie dla Młodych. Program uwzględnia jednakże osoby mające maksymalnie 35 lat, które chcą zakupić mieszkanie na rynku pierwotnym. Naturalnie, ograniczenia obowiązują też w stosunku do wielkości mieszkania czy jego ceny za metr kwadratowy. Możliwa wielkość zależy przede wszystkim od liczby dzieci posiadanych przez daną osobę albo partnerów. W związku z tym przewiduje się, że mieszkania rynek pierwotny rzeszów będzie się znakomicie rozwijał. Jest to także znakomita wiadomość dla deweloperów, a wzrost popytu generuje również wzrost podaży, tym samym liczba inwestycji rynku mieszkaniowego na pewno będzie w najbliższym czasie ulegać zmianie.

Rzecz jasna, zanim podejmie się decyzję o zakupie swojego mieszkania trzeba wcześniej dokładnie przeanalizować własną sytuację finansową. Jest to zbyt ważna decyzja, by była dziełem przypadku. Niemniej jednak, rok 2015 z pewnością jest dobrym momentem na tego rodzaju inwestycję.

Ciekawy temat? Zatem wejdź w ten link i doczytaj (http://ehsbiznespartner.pl/). Z pewnością zaciekawią Cię kolejne wpisy o tej tematyce. Będziemy wdzięczni, jeśli Ci się spodoba.

Okazje cenowe trafią się głównie w sytuacji, kiedy deweloper wyprzedaje ostatnie nieruchomości z konkretnej inwestycji, toteż doskonałym rozwiązaniem jest szukać tego rodzaju ofert, jako że ceny mieszkań w stosunku do roku 2014 raczej nie ulegną zmianie w najbliższym czasie.